Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Výstavba diaľnice D3 pokračuje, obyvateľom domov v okolí výstavby namontujú ochranné siete

Publikované: 05. 04. 2018 12:59

Primátor Čadce Milan Gura sa v uplynulých dňoch zaujímal o priebeh výstavby diaľnice D3 a hlavne o jej dopad na obyvateľov v okolí stavby. Práce pokračujú v prímestskej časti od Ševca až po Podzávoz, kde býva niekoľko desiatok obyvateľov, ktorí čelia každodennému stavebnému ruchu a hlavne znečisťovaniu okolia. To bol jeden z problémov, ktorého riešenie zaujímalo primátora na rokovaní s dodávateľom stavby.

Problém spočíva v tom, že autá a mechanizmy robia na hranici komunikácie a blato neraz strieka až na steny okolitých domov.  Radnica tlačí na to, aby autá pravidelne čistili, napríklad vodnou sprchou a aby vychádzali čistejšie na cesty. Dodávateľ stavby má povinnosť, v rámci užívania cesty sa o očistu mechanizmov pravidelne starať avšak nie vždy sa to darí  k úplnej spokojnosti.

Primátor Milan Gura: „ Miestni obyvatelia sú mnohokrát zúfalí, keď  vidia, že traktor ide naprázdno po ceste a nespustí radlicu, s ktorou by mohol oškrabať cestu od nánosov blata.   Dodávateľ má zabezpečené čistenie s extérnymi firmami, ale platí aj to, že stroj všetko nevyčistí. Sú úseky, kde musí jednoducho prísť chlap s lopatou a cestu  oškrabať, napríklad chodníky pre peších, ktoré sú plné blata.“

Čistota sa ale napriek všetkému, nedá udržať pri stavebnej činnosti na 100%, priznáva  Milan Gura. Preto v najkritickejších úsekoch na Podzávode U Špindli a U Ševca radnica požaduje, aby zhotoviteľ zabezpečil ochranné siete pred znečistením domov. Ide o zelené ochranné plachty v dĺžke viac ako 500 metrov, ktoré by sa mali v najbližšom čase dostať k domov. Po ich nainštalovaní, by mali byť objekty v okolí cesty dostatočne chránené pred znečistením.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk