Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Výstavba diaľnice začína meniť život v meste

Publikované: 08. 03. 2018 10:15

Vedenia mesta nenechá obyvateľov dotknutých lokalít počas stavby diaľnice v štichu.

Mesto Čadca v týchto dňoch informovalo občanov mestskej časti Drahošanka o uzatvorení dopravného úseku v časti od Bukova po lávku U Ševca, a to v obojsmernej premávke. Uzávera potrvá až do ukončenia výstavby diaľnice D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec.

Vedenie mesta požadovalo zachovanie lávky

Výstavbou diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec a jej niektorých stavebných objektov by nedoriešením napojenia miestnych častí došlo k odrezaniu obyvateľov mestskej časti Drahošanka od mesta, hovoríme o takmer 300 obyvateľoch mesta Čadca.

Vedenie mesta vytrvalo bojovalo za zachovanie lávky, nakoľko zhotoviteľ diaľnice  s jej prevádzkou vôbec nepočítali. Mesto nielenže trvalo na jej zachovaní počas stavby diaľnice, ale požadovalo okrem rekonštrukcie posledného poľa aj opravu zvyšnej časti lávky vzhľadom na jej potrebu.

Protihlukové opatrenia ako aj ochranné plachty budú samozrejmosťou

Protihlukové opatrenia na rodinných domoch plánuje zhotoviteľ stavby zrealizovať do konca septembra 2018.  Negatívny dopad a zníženie komfortu bývania v dotknutej lokalite stavby budú zmierňovať aj ochranné plachty umiestnené na oploteniach.

Mesto Čadca vyzýva nielen občanov dotknutej lokality výstavby diaľnice, aby pre rýchlejšiu a efektívnejšiu komunikáciou medzi mestom a občanom sa prihlásili do zriadeného SMSkového bezplatného systému mesta. Viac na http://www.mestocadca.sk/sms-brana.html

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk