Mesto zabezpečilo rúška pre svojich občanov priamo do domácnosti

Koronavírus

Prvé rúška majú už svojich majiteľov, šlo o najzraniteľnejších občanov v našom meste –  zamestnancov, ktorí pracujú a zabezpečujú služby v meste, opatrovateľky, seniorov či zdravotne ťažko postihnutých a odkázaných na pomoc, ktorí si ho nevedia zabezpečiť sami.

Rúška bezplatne aj pre občanov priamo do domácnosti

Prvé rúška sú už postupne distribuované pre našich občanov priamo do domácnosti. V obálke sú dodávané priamo do schránok. Vedenie mesta rúška zakúpilo a postupne prichádzajú, následné sú poskytované občanom bezplatne.

Ing. Milan Gura: „Čadčania verím, že túto ťažkú situáciu, ktorá zmenila život v našom meste spoločne zvládneme. Apelujem na Vás, aby sme si pomáhali a vzájomne sa v týchto dňoch podporovali. Chcem poďakovať aj mojim kolegyniam, ktoré podali pomocnú ruku a stovky rúšok vyrobili pre nás. Ak môžete, pomáhajte si navzájom a ak máte, alebo viete vyrobiť rúško susedovi, ktorý si ho nemôže zabezpečiť sám, pomôžte mu, prípadne sa doma pozrite či máte materiál z ktorého by tieto rúška vyrobili.“