Radnica darovala potraviny zo školských jedálni ľuďom v núdzi

Koronavírus

Potraviny z piatich školských jedálni v správe mesta, ktoré sú v rámci preventívnych opatrení uzavreté od 12. marca 2020 až do odvolania, boli poskytnuté charite na území nášho mesta. Šlo najmä o mliečne výrobky, zeleninu, ovocie, vajíčka, ktoré by sa v týchto dňoch v zatvorených zariadenia pokazili či znehodnotili.

Ing. Milan Gura: „Zamestnanci mesta a školských jedálni v správe mesta Čadca dnes vytriedili a zabezpečili distribúciu potravín zo skladov pre ľudí, ktorí to najviac potrebujú. Potraviny poputovali  do Domu charity sv. Gianny v Čadci, ktorá poskytuje sociálne služby ľuďom bez domova, prepustením z výkonu trestu či sociálne slabým ľuďom. Zariadenie momentálne poskytuje útočisko pre 30 ľudí. Som preto rád, že vedenie mesta rozhodlo že potraviny v hodnote okolo 700 eur boli poskytnuté práve tejto charite. Vo vedení mesta si veľmi ceníme, čo robí charita pre pomoc ľuďom v núdzi. Nezabudli sme ani na nich a ich bezpečnosť, preto sme k potravinám pribalili aj 100 ks ochranných rúšok.“