Vedenie mesta pristupuje k uzatvoreniu rizikových škôl – prevencia je na prvom mieste

Koronavírus

Dnes 22. 6. 2020 zasadal krízový štáb, ktorý odporučil vedeniu mesta prerušiť pre potvrdené prípady koronavírusu Základnú školu M.R. Štefánika a Materskú školu Fraňa Kráľa až do odvolania. Zároveň sa pristúpilo aj k zatvoreniu oboch základných umeleckých škôl na území mesta.

Ing. Milan Gura: „V Čadci sme zaznamenali prvé potvrdené prípady ochorenia COVID-19. Prípady sa potvrdili v dvoch školských zariadeniach, kde sa prerušuje výchovno-vzdelávací proces. Ráno som bol informovaný Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci, že už prebieha informovanie rodičov o testovaní detí a zamestnancov zariadení. Buďme zodpovední a ohľaduplní a skutočne nosme rúško. Chránime sa tak navzájom. Prosím, dodržujme preto všetky potrebné opatrenia.“