Zoznam odberových miest na celoplošné testovanie v meste Čadca

Koronavírus

Celoplošné testovanie obyvateľov sa uskutoční od 31. októbra do 1. novembra 2020 a 7. až 8. novembra 2020, vždy od soboty do nedele, v čase od 7.00 do 22.00 /posledný odber 21.30h/.

Aktualizová informácia o dobe prestávok - čas prestávky - od 12:00 do 13:00 h a 18.00 - 18:30h

Kde sa môžem testovať?
Obyvatelia mesta Čadca môžu podstúpiť dobrovoľné testovanie na Covid-19 na ľubovoľnom odbernom mieste, bez ohľadu na trvalý či prechodný pobyt. Prosíme obyvateľov, aby uprednostnili odberové miesta čo najbližšie k svojmu bydlisku.

Zoznam odberových miest na celoplošné testovanie v meste Čadca

Odberové miestnosti pre celoplošné testovanie na území mesta Čadca:

• Sála pri futbalovom ihrisku Horelica,
  • ZŠ Podzávoz,
  • ZŠ Milošová u Prívary,
  • Dom kultúry,
  • ZŠ M. R. Štefánika,
  • ZŠ Komenského,
  • ZŠ Rázusová,

Odberové miestnosti s možnosťou parkovania:

• Športová hala na ul. Športovcov,
  • Tribúna na futbalovom ihrisku ul. Športovcov,
  • Mestské kúpalisko.

Uvedené odberové miesta majú odporúčací charakter. Kompletné znenie odberových miestností v prílohe.

Zúčastniť sa nemusia deti, onkologickí pacienti či autisti
Na celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19 sa nemusia zúčastniť deti do desať rokov, autisti, onkologickí pacienti alebo pacienti, ktorým to neumožňuje zdravotný stav (napríklad zlomený nos). Potrebné bude potvrdenie od lekára. Rovnako sa nemusia dať testovať tí, ktorí v ostatných 90 dňoch boli pozitívne testovaní na nový koronavírus. Výnimka bude platiť aj pre osoby nad 65 rokov, ale len v prípade, ak budú v dobrovoľnej domácej karanténe.

Dajme prednosť - ukážme ľudskoť
V súvislosti s blížiacim sa celoplošným testovaním apelujeme na Vás, ktorí sa počas víkendu prídete testovať, aby ste dali pri návšteve odberného miesta prednosť hendikepovaným ľuďom, starším ľuďom, aj tehotným matkám a ich sprievodu. Ukážme ľudskoť.

Pomôžte nám informovať čo najviac verejnosti
Stiahnite si leták, vytlačte a  vylepte ho na vchodové dvere bytovky alebo na nástenku bytového domu. Z časových dôvodov nedokážeme zabezpečiť tlač a distribúciu letákov do schránok tak, aby sa dostal k Vám ešte pred víkendom.

POZOR: Hodinu pred testovaním nejedzte, nefajčite, nepoužívajte ani spreje či kvapky do nosa, mohli by ovplyvniť výsledky testu.

Viac informácií o testovaní nájdete v našom článku Informácie k celoplošnému testovaniu na covid-19