Od 19. apríla prichádza uvoľňovanie opatrení

Koronavírus

Epidemiologická situácia sa posledné týždne zlepšovala, klesal počet pozitívnych ľudí, aj počet hospitalizovaných pacientov s covid či podozrením naň.

Na Slovensku už nemáme aktuálne žiadny čierny okres a podľa covid automatu prejdeme od pondelka do bordovej fázy.

Od budúceho pondelka sa budú opatrenia uvoľňovať:

• Otvoria sa obchody a služby, ale na každú osobu bude vyhradených 15 m2 a s povinnosťou testu
  • Bude umožnený pohyb v prírode aj mimo okres, ale s testom
  • Otvoria sa kostoly, ale na každú osobu musí byť vyhradených 15 m2. Tiež bude povinné mať test
  • Otvoria sa múzeá, botanické záhrady, knižnice
  • Otvoria sa hotely a penzióny, ale bez reštaurácii

Stále ale ešte nie je vyhraté, preto kompetentní vyzývajú k dodržiavaniu opatrení.

Kľúčové bude to, ako sa na situácií odrazí Veľká noc. Predbežné výsledky zatiaľ hovoria, že reprodukčné číslo stúplo, aj keď sa ešte drží pod hodnotou jeden. Ale až najbližšie dni ukážu, ako sa situácia počas sviatkov vyvinula.

Nové rozdelenie okresov podľa covid automatu platné od 19.4. - už nemáme žiadne čierne okresy.

Podľa regionálnej charakteristiky COVID-automatu už žiadne okresy nemajú čiernu farbu. Slovensko ako celok sa posúva do bordovej farby - 3. stupeň varovania.

Zelené kruhy označujú okresy, v ktorých prišlo k zlepšeniu - k posunu do lepšej farby.

Covid mapa

Povinnosť testu ostáva

Kysučania, ktorí potrebujú certifikát s výsledkom antigénového testovania na COVID-19, majú možnosť dať sa otestovať počas víkendu v piatich odberových miestach. Mesto Čadca na posilnenie kapacít otvára už pravidelne počas víkendov vlastné odberové miesta (OM), aby obyvateľom uľahčilo prístup k testovaniu bez čakania.

Mestské OM budú v prevádzke v sobotu 17. a nedeľu 18. apríla 2021 medzi 8.00 a 17.30 hod. Zoznam 5 lokalít je totožný s predošlými týždňami, všetky OM fungujú bez nutnosti objednávky.

Sobota: Základná škola s materskou školou, Podzávoz, Základná škola, M. R.Štefánika 2007, 022 01 Čadca, Základná škola, Komenského 752, 022 04 Čadca, Základná škola, Rázusova 2260, 02201 Čadca
Nedeľa: Dom kultúry, Matičné námestie 1434, 022 04 Čadca

Plagát k očkovanie víkend 17.-18.4.2021