Pozvánka na Vianočný benefičný koncert

Vianočné sviatky sú predo dvermi a my sme pre vás opätovne pripravili Vianočný benefičný koncert. Tento koncert už má v našom meste tradíciu a spoločne s Novoročným trojkráľovým koncertom patrí k najobľúbenejším hudobným podujatiam, ktoré pripravujú Mesto Čadca a Dom kultúry v Čadci v rámci cyklu Kysucké Vianoce v Čadci. Koncert je na programe v nedeľu 17. decembra 2017 o 16.00 hod. v kostole sv. Bartolomeja v Čadci. Pod režijným vedením zanietených a uznávaných folkloristov Pavla Kužmu a Jozefa Vrábla sa v originálnom tematickom programe predstavia členovia domácich folklórnych kolektívov – DFS Kelčovan, FS Kysučan a ich sólisti a Ľudová hudba Ivana Kubiša. Koncert sa ponesie v ľudovom duchu – zaznejú pôvabné vianočné spevy a koledy z nášho regiónu, priblížime vám aj tradičné zvykoslovie predvianočného i vianočného obdobia tak, ako ho poznali a slávili naši predkovia.

Vstup na koncert je voľný, je určený širokej verejnosti. Podľa svojej vôle môžete prispieť a v rámci charitatívnej zbierky podporiť činnosť občianskeho združenia Stružielka v Čadci, ktoré sa venuje zdravotne postihnutým deťom. Zbierka sa koná pod záštitou p. Evy Gurovej, manželky primátora a bude prebiehať aj počas ďalších predvianočných podujatí. Veríme, že program koncertu vnesie do vašich sŕdc radosť a lásku a bude duchovným obohatením nadchádzajúcich Vianočných sviatkov. Srdečne vás pozývame.

Garantmi koncertu sú Mesto Čadca, Dom kultúry v Čadci a Rímsko-katolícka farnosť sv. Bartolomeja Čadca  - mesto.

Plagát k podujatiu