Výstava majstra Zoričáka predĺžená do 10. novembra

Ilustračný obrázokGaléria Čadca – Mestský dom pozýva svojich priaznivcov na unikátnu výstavu umeleckého skla z dielne svetoznámeho umelca, Slováka žijúceho vo Francúzsku –  Jána Zoričáka (na snímke). Jeho nádherné diela obdivujú nadšenci umenia po celom svete. V ostatných rokoch vystavuje svoju tvorbu aj na Slovensku. Na Kysuciach sa máme možnosť stretnúť s jeho dielom po prvýkrát. V rámci výstavy nazvanej Iskrenie svetla môžete obdivovať 28 unikátnych plastík zo skla. Výstava je nepochybne významnou kultúrnou i spoločenskou udalosťou v našom meste i v regióne, dennodenne ju navštevuje množstvo návštevníkov a mnohí a vracajú, aby mohli opakovane obdivovať krásu a fantáziu pretavenú do skla. V prípade záujmu si môžete v galérii pozrieť aj zaujímavý filmový portrét o Jánovi Zoričákovi, autorom ktorého je slovenský dokumentarista Jozef Kubík. Výstavu diel Jána Zoričáka si môžete pozrieť ešte do 10. novembra 2017. Nenechajte si ujsť tento jedinečný zážitok. Galéria je prístupná v PO – PIA od 8.00 do 16.00 h. V prípade záujmu a pre kolektívy aj mimo tohto času. Vstup je voľný. Srdečne vás pozývame.