Výstava Maľované pod Grapou predĺžená do 18. októbra

Galéria Čadca pripravila v spolupráci so Spolkom rodákov Jozefa Kronera výstavu nazvanú Maľované pod Grapou. V poradí už 30. výstava v danom priestore prezentuje takmer 50 diel, ktoré vznikli v Staškove počas piatich ročníkov výtvarného plenéru na tému Kronerovci a Kysuce. V rámci výstavy máte možnosť obdivovať originálne maľby a plastiky 22 slovenských a českých výtvarníkov, medzi nimi aj J. Čuteka, J. Mundiera, Ondreja 4. Zimku, J. Gaňu, V. Mikulášovej, B. Jirků, P. Repku i J. Cillera. V mestskej galérii v Čadci má takto koncipované kolektívna výstava svoju premiéru. Výstava doposiaľ zaznamenala veľmi pozitívny ohlas u návštevníkov. Ak ste si ju ešte nestihli pozrieť, môžete tak urobiť do 18. októbra 2019. Garantmi výstavy sú Mesto Čadca, Spolok rodákov Jozefa Kronera a Dom kultúry v Čadci. Galéria je otvorená v PO – PIA od 8.00 do 16.00 h. Srdečne vás pozývame. Vstup je voľný.