Program kino Čadca - mesiac júl

KINO POD HVIEZDAMI

Premietanie celovečerných filmov na Matičnom námestí pred Domom kultúry v ČADCI.

Pondelok 25.7. o 20.30 hod.

DRAKULA: NEZNÁMA LEGENDA

92 minút MP-12r.

Píše sa rok 1462 a Transylvánia sa teší obdobiu mieru, ktorý jej zaistil vládca a bojovník Vlad III. Chráni svoj ľud pred mocnou a stále útočiacou Tureckou ríšou. Keď ale sultán Mehmed II. Požaduje 1 000 chlapcov vrátane Vladovho syna, ktorí sa majú stať vojakmi v sultánovej armáde, Vlad sa musí rozhodnúť. Buď vydá svojho syna alebo vyhľadá pomoc monštra, ktoré mu pomôže poraziť nepriateľa za cenu večného prekliatia.

UTOROK 26.7. o 20.30 hod.

JURSKÝ SVET

125 minút MP-12r.

Zach a Gray sú bratia, ktorí dostali veľkú šancu zažiť víkend v atrakcii Jurský svet postavenom podľa vízie Johna Hammonda spred dvoch dekád. Ich teta Claire je tu slušná šarža, ktorá naháňa číselká, aj marketingové prieskumy a teraz presviedča nových investorov. Show must go on a keď vedci nestačili iba oprašovať skameneliny, dali prednosť plnému výskumu a kombinatorike DNA rôznych druhov s dinosaurami. Lenže život si hľadá svoje cestičky, takže nový druh Indominus rex (už podľa mena to má byť hit!) sa zrazu správa nepredvídateľne: skrýva sa v ohrade, mení farbu, komunikuje s ostatnými a keď sa dostane nedopatrením do parku, viac ako 20 tisíc návštevníkov zažije boj o život.

STREDA 27.7. o 20.30 hod.

47 RONINOV

118 minút MP-12r.

Príbeh o štyridsiatich siedmich Roninoch, ktorí sa postavili nepredstaviteľnej presile, len aby očistili česť svojho mŕtveho pána. Táto legenda patrí k najznámejším príbehom japonskej histórie. Dokonca ešte aj v dnešných časoch putujú tisíce ľudí k náhrobkom Roninov, kde zapaľujú kadidlo a premýšľajú o ich činoch.

ŠTVRTOK 28.7. o 20.30 hod.

TERMINÁTOR - GENISYS

126 minút MP-12r.

V roku 2029 sa rysuje šanca poraziť nadobro Skynet, no ten má tajnú zbraň, ktorou môže zmeniť osud ľudstva. Výsledkom snaženia oboch strán je putujúci Kyle Reese do roku 1984, kde sa má stretnúť so Sarah Connor a chrániť ju. V tom čase už pobehuje po svete Terminator T-800 (alias Arnold), naháňa ho T-1000 (s ázijskou podobou). Chcú odvrátiť Súdny deň, resp. zvrhnúť Skynet pred jeho vznikom. Do toho má Kyle vízie, že sa má presunúť do roku 2017, lebo Skynet je akýsi Genisys.

PIATOK 29.7. o 20.30 hod.

JA ZLODUCH 2

98 minút Mládeži prístupný

V úspešnej animovanej komédii sa na scénu vracia bývalý superzloduch Gru, ktorý dal zbohom životu zločinca, aby vychovával svoje tri dcéry. Všetko sa však nečakane zvrtne, keď ho Antizlodušská liga požiada o pomoc pri pátraní po nedostihnuteľnom zlosynovi, ktorý ohrozuje svet. Je načase, aby sa Gru spoločne so svojou partnerkou Lucy Wildeovou a tlupou Mimoňov vydal na dobrodružstvo plné nečakaných zážitkov.

SOBOTA 30.7. o 20.30 hod.

TUČNIAKY Z MADAGASCARU

90 minút Mládeži prístupný

Objavte tajomstvo najlepších a najvtipnejších supertajných agentov sveta: Kapitána, Kowalského, Rica a Pešiaka. Sú to nie len veselí a podarení vtáčikovia, sú aj najvýkonnejšia úderná jednotka tajných agentov . Sú pripravený kedykoľvek a kdekoľvek zasiahnuť aj pri najmenšom ohrození sveta. Kapitán je odvážnym vodcom, ktorý nikdy neopustí kamaráta. Kowalski predstavuje mozog tímu s fotografickou pamäťou a dokonalými vedomosťami o všetkom . Rico je neriadená strela, bomba so zapáleným knôtom . A Pešiak? Ten je tak trochu podceňovaným najmladším členom skupinky, ale práve on verí, že spolu dokážu aj nemožné. A kto je ich hlavným protivníkom a najväčším zloduchom ? Nebezpečenstvo sa objaví v podobe doktora Octavianusa Soľanku, výstredného génia a veľmi úspešného vedca. Ako to už u zlosynov býva, má za sebou strašnú tajomnú minulosť a veľmi nenávidí všetkých tučniakov. Navyše je to chobotnica, takže je dostatočne slizkým zloduchom. Boj statočných tučniakov s Octavianusom je neľútostný, krutý a bez pravidiel a vďaka tomu si ho všetci zúčastnení užívajú.

NEDEĽA 31.7. o 20.30 hod.

SCOOBY DOO: ABRAKADABRA

73 minút Mládeži prístupný

Scooby Doo sa snaží s priateľmi zachrániť kúzelnícku školu.

PONDELOK 1.8. o 20.30 hod.

GODZILLA

123 minút MP-12r.

V tomto veľkolepom dobrodružstve od Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures sa oproti sebe postavia svetovo najznámejšie monštrum a nenávistné bytosti, ktoré podporované ľudskou vedeckou aroganciou ohrozujú naše ďalšie prežitie.

UTOROK 2.8. o 20.30 hod.

PAN-CESTA DO KRAJINY NEKRAJINY

111 minút Mládeži prístupný

Peter je neskrotný 12-ročný chlapec s rebelskými sklonmi. V chladnom londýnskom sirotinci, kde žije celý svoj život, však niečo také nie je v móde. V jednu neuveriteľnú noc Petra zo sirotinca unesú a zrazu sa ocitne v rozprávkovom svete plnom pirátov, bojovníkov a víl, zvaného Krajina - Nekrajina. Tu sa stretáva s úžasnými dobrodružstvami, lietaním a bojom na život a na smrť. Spojí sa s bojovníčkou Tiger L a novým priateľom zvaným James Hook. Spolu s nimi Peter musí poraziť nemilosrdného piráta menom Čierna brada (Hugh Jackman), aby zachránil Krajinu - Nekrajinu a odhalil svoj pravý osud – stať sa hrdinom, ktorý bude navždy známy ako PETER PAN.

STREDA 3.8. o 20.30 hod.

SAN ANDREAS

112 minút MP-12r.

Po tom, čo o sebe dá vedieť nechválne známy tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemetrasenie o sile 9 stupňov Richterovej škály, vydávajú sa pilot prieskumného a záchranného vrtulníka (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s ktorou už dlhšiu dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca, aby zachránili svoju jedinú dcéru. Ich zložitá cesta na sever je však len začiatok. Keď si už myslia, že to najhoršie majú za sebou, veľká dráma sa len začne.

ŠTVRTOK 4.8. o 20.30 hod.

KUNG-FU PANDA 3

94 minút Mládeži prístupný

Jedna z najúspešnejších animovaných sérií na svete sa vracia v roku 2016 vo svojom zatiaľ najväčšom komediálnom dobrodružstve Kung Fu Panda 3. Poov stratený biologický otec sa nečakane objaví a odcestuje spolu s Poom do tajného pandieho raja, kde sa stretnú s novými pandími postavami. Ale keď Kai, zloduch s nadprirodzenými schopnosťami, preletí Čínou ako víchrica a začne porážať všetkých majstrov kung-fu, Po musí urobiť nemožné: naučiť dedinu plnú ťažkopádnych bratov umenia kung-fu, aby sa z nich stalo neohrozené společenstvo Kung Fu Pánd.

PIATOK 5.8. o 20.30 hod.

AKO SI VYCVIČIŤ DRAKA 2

102 minút Mládeži prístupný

Skvelá animovaná rozprávka. Berk sa naplno prepojil s drakmi, každý je zvyknutý, že v dome jedného má. Štikút žije dobrodružný sen, s Bezzubým objavujú nové ostrovy a zakresľuje ich na mapu. Astrid je neustále po boku. Na najnovších potulkách nájdu obrovský kus ľadu i lovcov drakov, čo pracujú pre dákeho Draga. Štikútov otec vie, že s tým chlapíkom si neradno začínať, pri poslednom strete ostal jediný nažive. Lenže Štikút verí, že sa mu podarí dohodnúť a spustí vlnu udalostí, kedy sa schyľuje k vojne. Popritom nájde svoju matku, ktorá zásadne obohatí jeho život v kľúčových chvíľach.

SOBOTA 6.8. o o 20.30 hod.

ALVIN ACHIPMUNKOVIA: ČIPERNÁ JAZDA

92 minút Mládeži prístupný

Rozprávková komédia. Alvin a Chipmunkovia sa vracajú. Tentoraz chcú zabrániť Daveovi, aby sa oženil.

NEDEĽA 7.8. o 20.30 hod.

SCOOBY DOO A PRÍZRAK NA DETSKOM TÁBORE

70 minút Mládeži prístupný

SCOOBY DOO s priateľmi odhalí prízrak na detskom tábore.

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk