Pozrite si, ako grafiťáci skrášlili čadčianske kúpalisko

Mesto

Dlhá stena pri vstupnej bráne kúpaliska dostala nový šat.

Majstri grafiťáci z Kysuckého Nového Mesta opäť predviedli svoje výnimočné umenie, ktoré od poslednej júnovej nedele môžu obdivovať aj návštevníci Mestského kúpaliska v Čadci. Ich finálne dielo naozaj stojí za to, príďte sa presvedčiť na vlastné oči.

Graffiti majstri Erik Šoška a Filip Svrček sa počas uplynulého víkendu predstavili v Čadci na kúpalisku a svojím umením skrášlili prostredie interiéru. Dlhá stena pri vstupnej bráne kúpaliska dostala nový šat.

Všetko začalo v piatok vo večerných hodinách, keď si chalani prišli stenu nasvietiť a zakresliť základné kontúry. V sobotu od rána do večera už vytvárali zaujímavý obraz podľa pôvodnej predlohy známeho umelca Roya Lichtensteina. S projekciou pomáhal aj Ľubomír Flak.

Na dielo minuli 50 400 ml sprejov od talianskeho výrobcu a práca im trvala celkovo 20 hodín. V areáli kúpaliska a plavárne je ešte viacero stien, ktoré by sa dali využiť na vznik podobných diel. Čo myslíte?

Už teraz sa podľa vedenia kúpaliska a plavárne chystá pokračovanie podobnej tvorby.