Pozvánka na Veľkonočný trh remesiel

Mesto

Tradičný a medzi verejnosťou obľúbený Veľkonočný trh remesiel, ktorý pripravili Mesto Čadca a Dom kultúry v Čadci sa uskutoční v stredu 10. apríla 2019 od 9.00 hod. Palárikovej ulici v Čadci (v prípade nepriaznivého počasia v Dome kultúry v Čadci). Na jarmoku privítame niekoľko desiatok remeselníkov a drobných predajcov, s výrobkami zameranými na tematiku jari a Veľkonočných sviatkov. Dominovať budú kraslice zdobené rôznymi technikami. Ďalší remeselníci ponúknu veľkonočné aranžmány, medovníčky, pletené korbáče z vŕbového prútia, hračky a iné úžitkové výrobky z dreva, dekoratívne výrobky z textílií, keramiku, šperk a ďalšie. Veľkonočný trh bude obohatený aj o ponuku medoviny a ďalších chutných lahôdok. V ten istý deň si môžete v centre mesta pozrieť o 14. 30 hod. tradičné ľudové zvykoslovie – krojovaný sprievod, chodenie s bahniatkami a vynášanie a pálenie Moreny, ktoré sa spájajú so sviatkami Veľkej noci a príchodom jari.

Program pripravilo Kysucké múzeum v Čadci a predstavia sa v ňom členovia DFS Kelčovan z Čadce. Krojovaný sprievod pôjde od Kysuckom múzea cez Matičné námestie, Palárikovu ulicu, Námestie slobody a späť ku Kysuckému múzeu, kde bude z blízkeho mosta vhodená do Kysuce horiaca Morena – handrová bábka v životnej veľkosti, vynášaním ktorej v minulosti vyjadrovali ľudia svoju túžbu skoncovať so zimou a zároveň ňou privolávali očakávanú jar.

Plagát k podujatiu