Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím
  • Úvod
  • Mládežnícky parlament Mesta Čadca

Mládežnícky parlament Mesta Čadca

Mládež v Čadci sa zmobilizovala a vytvorila nezávislý poradný orgán primátora mesta - Mládežnícky parlament mesta Čadca (MPMCA). Je to politicky nezávislá a neformálna mládežnícka skupina, ktorá zjednocuje všetkých mladých ľudí v rámci mesta Čadca. Má u mladých ľudí pestovať spoluzodpovednosť za rozvoj mesta, iniciovať a organizovať športové, kultúrne, vzdelávacie, humanitné, voľnočasové a ekologické aktivity týkajúce sa života mladých ľudí v Čadci. MPMCA sa snaží predovšetkým o presadzovanie a napĺňanie potrieb a záujmov mládeže.

Je potešujúce, že záujem o veci verejné a dianie v meste prejavilo množstvo mladých ľudí z Čadce. Podmienkou pre členstvo bol vek od 15 do 26 rokov a trvalý pobyt v Čadci. Po niekoľkých stretnutiach sa počet členov ustálil na čísle 12. Študenti stredných a vysokých škôl tak vytvorili kreatívnu skupinu s odhodlaním pustiť sa do práce. Členmi MPMCA sú: Lukáč Čepec, Patrik Grečmal, Milan Gura, ml., Miroslav Kornet, Jakub Krenželák, Jakub Kubáni, Pavol Kupka, Tatiana Larišová, Michaela Lašová, Mária Michalinová, Patrícia Ondrušková, Erik Poláček a Marek Polák. S MPMCA aktívne spolupracuje kancelária primátora mesta a protokolu, konkrétne Ing. Petra Ďuranová a Mgr. Marián Kráľ.

Napriek tomu, že máme prázdniny sme sa v počte členov 8 stretli na zasadaní dňa 9.7.2013, aby sme po prvýkrát zvolili svoje predsedníctvo. V tajnej voľbe, ktorá prebiehala v dvoch kolách sme za predsedu parlamentu zvolili Michaelu Lašovú a za podpredsedu Mareka Poláka. Na tomto zasadnutí bol taktiež oficiálne prijatý štatút MPMCA podpísaný primátorom mesta Ing. Milanom Gurom.

Doposiaľ sme sa podieľali na organizácii hokejových prenosov MS 2013 a zúčastnili sme sa súťaže o najlepší kotlíkový guláš Čadčiansky kotlík. Do budúcna plánujeme spolupracovať s mestom na organizácii už existujúcich podujatí a budeme stáť pri vzniku mnohých ďalších.

Reprezentujeme názory mladých ľudí, ktorí sú občanmi Čadce a sme otvorení všetkým ich pripomienkam a prianiam. Budeme sa zaoberať novými iniciatívnymi nápadmi, ale aj sťažnosťami. Našim hlavným cieľom je efektívne reprezentovať mladých ľudí, ale aj chrániť dobré meno mesta. Našim heslom bude: Budúcnosť patrí mladým, tak neseď a poď ju tvoriť! My sme sa na to dali a sme odhodlaní tvoriť lepšiu budúcnosť pre mladých obyvateľov mesta Čadca.

Michaela Lašová – predsedníčka MPMCA

Ako sa stať členom

Mládežnícky parlament mesta Čadca s radosťou uvíta každého nového člena. Stačí jednoducho vypísať prihlášku a zaslať na e-mail: mladez@mestocadca.sk

Orgány parlamentu

  • Zhromaždenie členov MPMCA
  • Predsedníctvo MPMCA (predseda, podpreseda, tajomník)

Členovia sa aktivizujú do pracovných sekciách – (napr. propagačná, športová, kultúrna sekcia a sekcia redakčnej rady).

Finančne parlament bude podporovať najmä MsÚ Čadca - vďaka mestským projektom z rozpočtu mesta (MPMCA môžeme mať vlastný rozpočet na bežné výdavky, kultúru, propagáciu, školenie, odmeny aktívnym študentov, družobnej činnosti, podporu mládežníckych záujmových kolektívov a pod.).

Kontakt

Kontaktovať môžete mládežnícky parlament prostredníctvom stránky na Facebook.com

Prílohy na stiahnutie

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk