Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Bartolomejská hodová zábava už začína

Publikované: 25. 08. 2011 21:40

Tradičné čadčianske hodové dni, ktoré každoročne symbolicky ukončia leto, sú predo dvermi. Budú trvať tri dni a ich návštevníci sa majú naozaj na čo tešiť. Bohatý program so stovkami účinkujúcich, desiatky majstrov všakovakých remesiel, množstvo stánkov a atrakcií  pre všetky vekové kategórie, detský jarmok so šmýkačkami pre najmenších, populárny aquazorbing a ďalšie atrakcie lákajú posledný augustový víkend do Čadce aj návštevníkov spoza nášho chotára, ba i spoza hraníc. V pravom slova zmysle medzinárodné podujatie bude v Čadci doslova pre všetkých. Hlavný kultúrny program, v ktorom sa predstavia známe domáce, slovenské i zahraničné súbory a sólisti bude prebiehať na Matičnom námestí pre Domom kultúry. Nájdete tu aj desiatky drotárskych majstrov, keramikárov, tkáčov, sklárov, šperkárov, kováčov, košikárov, medovnikárov a ďalších remeselníkov, ktorí vám ponúknu svoje výrobky a ukážu svoju zručnosť pri ich zhotovovaní. Stánkami bude zaplnená už tradične aj Palárikova ulica a Námestie slobody. Nebudú chýbať rôzne gastronomické domáce špeciality, kvalitné syry, medovina, nápoje a ďalšie lahôdky. Okolie športového areálu patrí ako po iné roky kolotočiarom a ich technickým zázrakom. Na nich sa môžete „vyblázniť“ do vôle. Príďte medzi nás, do nášho mesta na Bartolomejský hodový jarmok a festival Drôtománia Čadca 2011, ktoré sme pre vás pripravili. Srdce Čadce bije aj pre vás.

Aj drôtenému srdcu môžete vdýchnuť život

Pýtate sa ako? Jednoducho. Príďte v sobotu a v nedeľu na Matičné námestie, zastavte sa pri stánku drotára Juraja Šeríka a spoločne s ním môžete drôtovať veľké srdce pre Čadcu. Nebojte sa vziať do ruky drôt a vyskúšať si remeslo, ktoré v minulosti živilo našich predkov a preslávilo Slovensko aj ďaleko za morom. Dýchne na vás duch starých drotárskych majstrov a stanete sa spolutvorcami nadrozmernej drôtenej plastiky, symbolizujúcej pohostinnosť a srdečnosť nášho mesta.

Pozvánka na hodovú turistiku

V zdravom tele zdravý duch. Pri hotovaní to platí dvojnásobne. Pozývame vás na hviezdicový turistický pochod. Vydáme sa po drotárskych chodníčkoch hrebeňom Javorníkov a zažijeme radosť z krásnej prírody a stretnutia s priateľmi. Zraz a prezentácia účastníkov pochodu je pri Dome kultúry v sobotu 27. augusta 2011 od 8.00 hod. do 8.30. hod. O 8.30 hod. sa odchádza autobusom do Zákopčia, odkiaľ sa vydáme na jeden kratší (8 km) a druhý dlhší (16 km) pochod. Cieľom pochodu je Husárik a chata Tri kopce. Kultúrny program je pripravený pred Domom kultúry od 12.00 hod. Pripravili sme vás aj občerstvenie a pamätný list. Bližšie informácie: KIC mesta Čadca, p. Grešáková, 432 21 21.

Zábava pre deti

Na Matičnom námestí budú mať svoj priestor vymedzený aj najmenší a najmilší návštevníci hodových dní.  Vedľa Domu kultúry pod veľkým bielym prístreškom si môžu dať deti pomaľovať svoje tváričky, no môžu aj samé maľovať, vytvárať rôzne drobné plastiky, zdobiť medovníčky či zhotoviť krásne drobné kvietočky z papiera. Pripravené sú veľký šmýkací hrad a malé šmýkačky a tiež trampolína a veľmi populárny a obľúbený aquazorbing (chodenie po vode vo veľkej priesvitnej guli.). Atrakcie budú fungovať už v sobotu v popoludňajších hodinách a počas nedele po sl. sv. omši.

Dychové orchestre netradične pred Mestským domom

Pred Mestským domom sa rozložia dychové orchestre z Kysúc, Poľska a Českej republiky. Vyhrávať vám budú v nedeľu nepretržite od 13.00 do 16.00 hod. Repertoár bude skutočne medzinárodný, môžete prísť počúvať, zaspievať si i zatancovať.

V nedeľu prídu aj sokoliari

Na zelenej ploche v blízkosti schodov na Matičné námestie sa v nedeľu rozložia so svojimi operenými krásavcami – dravcami aj sokoliari – členovia Sokoliarskej skupiny BIATEK z Banskej Bystrice.

Remeslá, remeslá...

Aký by to bol jarmok bez ľudových výrobcov, majstrov drotárov, rezbárov, kováčov, šperkárov, keramikárov, tkáčov, sklárov, pernikárov a ďalších fortieľnych umelcov. Určite ich neobíďte a kúpte si niečo krásne a užitočné z ich ponuky.

Na trhoch na Matičnom námestí budú mať stánky:

Drotár, kováči, šperkári: Andrej Kendrala, Považská Bystrica (cínové miniatúry), Ing. Lida Kevická, Bratislava (drôt - šperky), Róbert Hozák, Čadca (drôt), Juraj Šerík, Čadca (drôt), Eva Chripková, Žilina (drôt)  Šutkovská Helena, Žilina (drôt), Špániková Ivana, Žilina (drôt), Stanislav Otruba, Zázriva (zvonce), Eliška Strouhalová, Letonice, ČR( drôt - šperky, keramika), Anna Vrábliková, Podvysoká (drôt), Veronika Kubalíková (drôt), Agnesa Kullová, Svrčinovec (drôt), Emília Šušková Svrčinovec (drôt), Ján Zbojek, Čadca (drôt), Jaroslav Rod,Dubnica n/ Váhom (drôt, šperky), Libuša Salašovičová, Gelnica (drôt), Lucia Čertíková,  Bratislava (drôt), Eva Mináriková Krásno n/ Kysucou (drôt), Eduard Gecler Pernek (kováčstvo)

Ďalšie remeslá: Peter Bandúr, Žilina (drevené výrobky), Mgr. Eva Bebčáková, Martin (maľované obrazy), Ján  Pečuk , Šenkvice (keramika), Hana Jarolímová, Ostrava, ČR (maľovaný hodváb, šitá krajka), Alena Milíčková, Řepiště, ČR (ručne vyrobené varené mydlo), Katarína Holtánová, Oščadnica (tkané koberce), Jozef  Šulek a Veronika Šuleková, Olešná (výrobky z prútia, čipka, háčkovanie), Elena Kubinová, Čadca (frivolitkovanie, sviečky), Petra Kočiova, Skalité (textil – handráčikovia), Irena Zelníková, Šrobárová (konské postroje, kožené výrobky), Piwoński Marek, Katowice, PR (rezbár), Renáta Žáčková, Vratimov, ČR (smalt, živica), Roman Veliačik, Bratislava (smalt, šperk, textil, batika), Marcel Hora, Martin (drevené výrobky), Jiřina Fojtíková, Prievidza (drevené hračky), Júlia Masnicová, Makov (medovníky), Jozef Zajac, Turzovka (drevené výrobky), Eleonóra Nekorancová, Turzovka  (výrobky z pedigu), Małgorzata Ostrowska, Zywiec, PR (kvety z papiera „bibulky“), Martina Bílková, Mosty u Jablunkova, ČR (drôt, maľba na sklo), p. Dvorská, Valašské Meziříčí, ČR (ovčia vlna, drôt), Dušan Kotúč, Lubina (drevené výrobky) a ďalší.

Trhy sa konajú na Matičnom námestí v sobota od 10.00 do 18.00 hod. a v nedeľa: od 8.00 do 18.00 hod. Množstvo stánkov nájdete aj na Palárikovej ulici a na Námestí slobody. Celý kultúrny, športový i sprievodný program Bartolomejského hodového jarmoku a festivalu Drôtománia 2011 nájdete na priloženom plagáte.

Tešíme sa na Vašu návštevu. Srdce Čadce bije aj pre Vás.

Plagát bartolomejský jarmok

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk