Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Benefičný vianočný koncert nadchol divákov

Publikované: 11. 12. 2014 11:30

Uplynulé nedeľné popoludnie sa v kostole Sedembol. Panny Márie v Čadci - Milošovej niesol v znamení mimoriadne vznešenej a krásnej atmosféry. V podaní čadčianskych umeleckých telies – Kysuckého komorného orchestra  mesta Čadca, Miešaného speváckeho zboru Kysuca a hosťujúceho zboru Coro Laudamus z Piešťan (na snímke) zaznela viac než hodinová zmes jedinečných vokálnych a inštrumentálnych hudobných diel J. S. Bacha, W. A. Mozarta, J. Haydna  a ďalších svetových majstrov. Umeleckej taktovky sa vynikajúco zhostil dirigent  Ján Procházka. Takmer 70-členná zostava účinkujúcich  hudobníkov i spevákov  podala skvelé výkony, nadchla prítomné publikum a zožala veľkú priazeň a aplauz, v závere aj neutíchajúce standing ovation.

Koncertu, ktorý už má svoju niekoľkoročnú tradíciu a teší sa veľkému záujmu hudbumilujúcich ľudí, sa zúčastnili aj primátor Čadce Milan Gura s manželkou, správca farnosti Martin Adamčík a ďalší pozvaní hostia. Koncert mal aj charitatívny rozmer. V jeho rámci sa uskutočnila aj dobrovoľná zbierka pre občianske združenie Náruč, ktoré pomáha deťom a rodinám v ťažkých životných situáciách. Zbierka prebieha aj počas tohto týždňa a koná sa pod záštitou p. Evy Gurovej, manželky primátora. Výťažok zo zbierky bude odovzdaný zástupcom združenia 13. decembra v Dome kultúry v Čadci na záver programu nazvaného Zdravie, šťastie vinšujeme, v ktorom sa predstaví DFS Kelčovan. Srdečne vás pozývame aj na tento program a  ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli pomôcť a podporiť uvedenú zbierku.

Benefičný Vianočný koncert v Milošovej sa konal v rámci cyklu Kysucké Vianoce v Čadci 2014 a pripravili ho Mesto Čadca, Farnosť Čadca – Milošová a Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca.

Mesto Čadca aj touto cestou vyjadruje svoje poďakovanie všetkým účinkujúcim umelcom a spolupracovníkom za prípravu a uvedenie koncertu.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk