Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Čakajú nás 3 dni dobrej hudby a zábavy v Čadci

Publikované: 29. 07. 2015 08:14

Máme za sebou horúce júlové dni a želáme si, aby k nám a nášmu mestu bol rovnako priaznivý aj nadchádzajúci august. Kultúrne leto ešte neskončilo, máme pred sebou ešte niekoľko podujatí a my ich chceme stráviť pod lúčmi slnka. V blízko čase sa môžete tešiť ešte na pravidelné filmové večery alias Kino pod hviezdami (do 8. augusta), no najmä na trojdňový maratón dobrej hudby a zábavy na Matičnom námestí, kde 28. augusta odštartujú Bartolomejské hodové slávnosti. Už tradične ich tvorí Bartolomejský hodový jarmok (od nepamäti), festival drotárskych tradícií Drôtománia Čadca 2015 (11. ročník) a festival Revival Night (tzv. Noc návratov, 5. ročník), ktorý u nás zapustil korene a teší sa tiež veľkému záujmu návštevníkov. Päťka je v škole nežiaduca, no táto naša „revivalová“ bude príjemná. Otvorí priestor pre hudbu a spev interpretov, ktorí si zamilovali diskotékového kráľa Michala Davida, výnimočnú švédsku dvojicu Roxette či írsku U2 – jednu z najpopulárnejších rockových kapiel na svete. Na festivale zahrá aj novozaložená kapela s recesistickým názvom Katafurt (z Čadce), ktorá interpretuje najmä skladby českej legendy – Katapultu.

Bartolomejské hody ovládnu naše mesto počas soboty a nedele (29. a 30. 8.). Popri už tradičnej prezentácii niekoľkých desiatok remeselných majstrov a drotárov, neodmysliteľných predajných stánkov a desiatok kolotočov a technických atrakcií, ktoré na žiadnom správnom jarmoku nemôžu chýbať, vám ponúkneme najmä dobrú hudbu a zábavu. Matičné námestie rozospieva, rozozvučí a rozšantí takmer 250 účinkujúcich umelcov. Klasická i moderná hudba, folklór a rôzne hudobné štýly a ich variácie, dynamický tanec a divadlo pre deti a najmä humor a zábava – to všetko prinesú do Čadce známi i menej známi kvalitní interpreti. Už dnes sa môžete tešiť na zlatých slávikov –  Petra Cmoríka a Anetu Langerovú, ale aj na svetoznáme zoskupenie Pacora Trio s Kysučanom Stanislavom Palúchom či humorom sršiacich chlapcov z kapely Funny Fellowes, na rockovú parádu žilinskej skupiny AYA, na vystúpenia kysuckých, českých i poľských folklórnych kolektívov a sólistov a ďalších hostí. Pre deti sme pripravili popri veselom divadelnom predstavení o smelom zajkovi aj obľúbený detský jarmok, množstvo zábavných atrakcií, výtvarné dielne pod veľkým bielym stanom vedľa domu kultúry a ďalšie aktivity. Návštevníkom ponúkneme aj ďalšie sprievodné podujatia – výstavy v galérii i dome kultúry, turistický pochod, hokejbalový turnaj i výstavu drobných zvierat. Viac informácií o celom Bartolomejskom dianí vám prinesieme počas nastávajúcich dní na našich stránkach i v regionálnej tlači.

Srdečne vás pozývame  a už dnes sa tešíme na vašu návštevu. Nalaďte sa s nami na veselú a priateľskú nôtu a vytvorte s nami jedinečnú trojdňovú harmonickú partiu s veľkým a otvoreným srdcom. Aby opäť v plnej miere platilo, že Čadca je mesto so srdcom.

 

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk