Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Crown band Štefana Matáka pozýva na svoj koncert - AKTUALIZOVANÉ

Publikované: 13. 08. 2012 14:30

Z dôvodu nepriaznivého počasia sa koncert Crown band Štefana Matáka z 12.augusta 2012 presúva na nasledujúcu nedeľu 19.augusta 2012. Všetkých priaznivcov srdečne pozývame.

V nedeľu 19. augusta o 17. 00 h pozývame všetkých priaznivcov dobrej hudby a zábavy na hudobné vystúpenie obľúbenej čadčianskej hudobnej skupiny Crown band Štefana Matáka. Koncert sa uskutoční na Matičnom námestí v Čadci v rámci kultúrneho leta a ako hosť sa predstaví aj známa Kysucká muzika.

Crown band Štefana Matáka

Skupina vznikla v roku 1989 s cieľom vytvoriť na Kysuciach špičkovú kapelu, ktorá bude hrať koncertný aj štandardný tanečný repertoár. Vytvorili ju ostrieľaní muzikanti, ktorí mali dostatok skúseností v tejto oblasti aj v rámci slovenskej profesionálnej scény: klávesové nástroje – Jano Kováčik (ex Skupina Stana Cypricha), basová gitara Jožo Maták (ex Indigo Petra Nagya), bicie – Vlado Šustek (ex Teória odrazu), saxofón – Jožo Zvardoň (ex Profily), gitara – Stano Kubinec, gitara Štefan Maták.

Do dnešného dňa sa v skupine vystriedalo 16 muzikantov na rôznych postoch. Spoločným znakom skupiny ostala snaha o maximálnu poctivosť v prístupe k práci a naplnenie kvality produkcie. V rôznych obdobiach prešli celú republiku aj kus Európy. Skupina sa nesústreďuje len na jeden žáner, snaží sa hľadať nové podnety. Hráva na letných open air akciách, v hudobných kluboch, na koncertoch, na plesoch, v baroch.

V minulom roku zaujali svojim programom Kysucké piesne inak so speváčkou Barbarou Matákovou, kde spojili kysuckú tradičnú pieseň s nástrojmi rockovej kapely. V príjemných aranžmánoch dokazujú, že aj folklór sa stále formuje a jeho spojenie s modernou hudbou je zaujímavé a podnetné nielen pre staršie generácie, ale aj pre mladých ľudí.

Zloženie: Štefan Maták – gitara, Roman Čička – basgitara, Stanislav Chrobák – klávesy, Peter Pakoš – bicie, Peter Kováčik – husle, Barbara Matáková – spev.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk