Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Dielo tvojich rúk

Publikované: 22. 05. 2013 10:00

Dňa 15.mája 2013 sa Detský a mládežnícky divadelný súbor Eva zúčastnil VIII. ročníka súťaže Dielo tvojich rúk (Topoľčany), ktorý je vyhlásený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, CZUŠ sv. Lukáša v Topoľčanoch, Cirkevnou školou úžitkového výtvarníctva sv. Lukáša v Topoľčanoch a Diecéznym školským úradom v Nitre.

V literárno–dramatickej časti súťaže sa predstavilo 23 divadelných hier. DDS EVA, ktorý pracuje pri KIC mesta Čadca a ZUŠ J. Potočára v Čadci, sa prezentoval dvoma divadelnými inscenáciami, a to - TLKOT /D/UŠÍ na motívy románu Victora Huga „ Chrám Matky božej v Paríži“, ktorej režisérkami sú Eva Matysová a Dagmar Štekláčová. Druhou súťažnou inscenáciou bol historický dokument o Matke Tereze, ktorý opisuje jej príchod do nášho mesta a prácu, ktorú zasvätila chudobným a opusteným. Režisérkami tohto predstavenia sú Eva Matysová, Oľga Šimašková a Dagmar Štekláčová.

V silnej konkurencii obstáli naši čadčianski divadelníci naozaj výborne, získali Mimoriadne ocenenie za umelecký počin, réžiu, herecké výkony, za prácu pedagóga a za scenár. Úprimne blahoželáme celému umeleckému kolektívu a na záver pripájame slová predsedníčky poroty súťaže Mgr. Adriany Hudecovej: „... Ste súbor s úžasným potenciálom a nádhernými ľuďmi. Možno ani netušíte ako veľmi ste ma potešili - bola to pre mňa doslova oslava, nielen pohladenie a užasnutie. Tlieskam Vám ešte aj teraz... Ďakujeme za Vašu inšpirujúcu prítomnosť a v mene všetkých vám chcem poďakovať za Vašu účasť, ako aj popriať veľa radosti a energie do ďalšieho tvorenia...“

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk