Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Dnes na Palárikovej Rakovej v Čadci – streda

Publikované: 25. 04. 2012 09:03

Divadelná prehliadka včera opäť potešila najmä deti a dnes ponúka bohatý program aj tým skôr narodeným. Dom kultúry privíta dopoludnia vo svojej divadelnej sále čadčianskych stredoškolákov. O 8.00 hod. sa súťažne predstavia divadelníci z Trenčianskeho Hradného Divadla s drámou J. Barča-Ivana Matka. Divadlo mladých Šuňava uvedie o 11.30 hod. inscenáciu známej Kukučínovej  prózy Rysavá jalovica. Táto skvelá veselohra, ktorá jedinečným spôsobom vyrozpráva takmer neuveriteľný príbeh dedinčana Adama Krta a jeho trampoty s novonadobudnutou a vzápätí stratenou jalovičkou, je na programe aj popoludní o 15.00 hod. Toto predstavenie venuje Mesto Čadca najmä seniorom a vstup je voľný. Pozvaná je, samozrejme, aj široká verejnosť.

Je zaujímavé, že sa v jeden deň na jednom javisku odohrajú inscenácie až dvoch Kukučínových próz. Tento skvelý slovenský spisovateľ oslovil aj členov Divadla Commedia Poprad, ktorí siahli po jeho próze Neprebudený. Na tragický, človečinou a jemným humorom presvietený príbeh zaľúbeného husiara Ondráša Machuľu, ktorý sa pre svoju duševnú nezrelosť nevie ubrániť nástrahám sveta, pozývajú organizátori festivalu o 18.00 hod. Celý večer sa bude niesť v slávnostnom šate, keďže je na programe aj oficiálne otvorenie festivalu za prítomnosti najvyšších predstaviteľov samospráv a ďalších hostí.

Popri hlavnom programe púta festival aj sprievodnými podujatiami. V Dome kultúry v Čadci si môžete pozrieť výstavu fotografií pod názvom „Zlaté divadelné okamihy Palárikovej Rakovej“ z dielne nedávno zosnulého slovenského fotografa, veľkého priateľa ochotníkov Filipa Lašuta. Na Palárikovu Rakovú dochádzal pravidelne viac než 30 rokov, bol jej verným súputnikom a milovníkom všetkého, čo dýchalo dobrým divadlom. Žiaľ, na tú tohtoročnú už nepríde. Ak ste ho poznali, venujte mu, prosím, tichú spomienku.

Kultúrny dom Jána Palárika v Rakovej ponúka tradičnú výstavu detských výtvarných prác „Ja a divadlo“ a tematickú výstavu „Ján Palárik v našej pamäti“.

Ďalšie  podujatia nájdete na programovom plagáte prehliadky.

Program Paláriková Raková

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk