Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Dnes na Palárikovej Rakovej v Čadci – štvrtok a piatok

Publikované: 26. 04. 2012 08:20

Po včerajšom slávnostnom oficiálnom otvorení prehliadky primátorom Čadce Milanom Gurom, starostom Rakovej Antonom Heglasom a riaditeľkou Kysuckého kultúrneho strediska Silviou Petrekovou, pokračuje dnes v Dome kultúry v Čadci divadelný maratón ďalšími súťažnými predstaveniami. O 8.00 hod. sa predstaví Divadelný súbor J. Chalupku mesta Brezno s inscenáciou hry Michala Réckyho Večne živé Kocúrkovo alebo ako sme si J. Chalupku uctili. Predpoludním o 11.00 hod. je na programe hra Kamila Žižku Mátohy, s ktorou sa predstavia členovia Levočskej divadelnej spoločnosti. Obidve predstavenia sú organizované pre stredoškolskú mládež.

Kysucká knižnica pozýva o 13.00 hod. na odborný seminár venovaný knihovníkom, pedagógom a študentom pod názvom „Ján Palárik v našej pamäti“.

V piatok ráno o 8.00 hod. sa predstavia v Čadci naši krajania z ďalekej Pivnice (Srbsko). Členovia Divadla Janka Čemana, vyslanci partnerského divadelného festivalu DIDA Pivnica, uvedú pohybové divadlo Kto sme? A sme vôbec? z dielne mladej súčasnej slovenskej dramatičky Kataríny Mišíkovej.

Piatok bude mimoriadne slávnostným dňom aj v obci Raková. Pripomenieme si 190. narodenie Jána Palárika. Naši susedia pozývajú na otvorenie námestia Jána Palárika, odhalenie jeho sochy a ďalšie zaujímavé podujatia, ktoré vyvrcholia tradičným sprievodom obcou a večerným vyhlásením výsledkov súťažnej časti festivalu. Zlatú bodku za festivalom dajú herci Divadla Jána Palárika z Trnavy uvedením komédie J. Chalupku Stará láska nehrdzavie.

Ďakujeme všetkým organizátorom a partnerom prehliadky, všetkým zúčastneným súťažným i pohostinným divadelným súborom a verným divákom za ich priazeň a záujem o divadlo.

Srdce Palárikovej Rakovej bije aj pre vás.

Dovidenia na 46. Palárikovej Rakovej.

Program Paláriková Raková

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk