Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Etnofilm Čadca 2012 ponúkne 40 súťažných filmov

Publikované: 26. 09. 2012 09:42

V týchto dňoch prebiehajú intenzívne prípravy na 17. ročník medzinárodného filmového festivalu dokumentárnych filmov s tematikou etnológie, sociálnej a kultúrnej antropológie - Etnofilm Čadca 2012, ktorý sa bude konať od 23. do 26. októbra 2012 v Dome kultúry v Čadci. Hlavným zámerom tohto významného festivalu, ktorý sa koná ako bienále, je predstaviť najnovšie dokumentárne filmy o kultúrnej a sociálnej rôznorodosti ľudského spoločenstva a zvýšiť povedomie širokej verejnosti, filmárov a médií o potrebe jej ochrany. Festival sa zameriava na kultúrnu a sociálnu rozmanitosť európskeho kontinentu, avšak organizátori môžu do súťaže prijať aj filmy od autorov z ďalších krajín sveta. Na 17. ročník MFF Etnofilm Čadca 2012, ktorého čestným prezidentom je Kysučan, akademický maliar Ondrej Zimka, sa prihlásilo101 filmov z 12 krajín sveta. Odborná komisia vybrala do hlavnej súťaže festivalu 40 zaujímavých filmov, ktoré sľubujú nové poznanie a výnimočný zážitok. Mimosúťažné projekcie ponúknu kvalitné filmy z minulých ročníkov, napr. Muž, ktorý sadil stromy (2007, r. M. Šulík) – venovaný veľkej osobnosti slovenského dokumentu, zosnulému režisérovi Martinovi Slivkovi, Pavol Socháň (1987, r. M. Slivka), Jar, leto, jeseň...Zimka (1985, r. M. Milo), ako aj hrané filmy, napr. Cigán (2001, r. M. Šulík), Dom (2011, Z. Liová) a ďalšie. Bohatý program festivalu ponúkne na pôde Domu kultúry v Čadci aj rôzne tvorivé stretnutia filmárov a odborníkov na rôzne témy, besedy s p. Oľgou Slivkovou, Mariánom Tkáčom, predsedom Matice slovenskej, výstavu Hľadanie koreňov a oslava domova a ďalšie sprievodné aktivity. Vstup na všetky projekcie i sprievodné podujatia je voľný. Program festivalu a ďalšie informácie nájdete na www.etnofilm.sk

Mesto Čadca, ako jeden z hlavných organizátorov festivalu, srdečne pozýva na dianie festivalu a verí, že filmové dokumenty si aj medzi občanmi nášho mesta a regiónu Kysúc nájdu svojich priaznivcov a divákov a účastníci festivalu sa v našom meste budú cítiť príjemne a dobre, ako medzi priateľmi.

Hlavní organizátori 17. ročníka Etnofilmu Čadca 2012: Žilinský samosprávny kraj, Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, Mesto Čadca.

Spoluorganizátori festivalu: Slovenský filmový ústav Bratislava, Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca, Katedra etnológie a kultúrnej antropológie FiF UK Bratislava,  Slovenské národné múzeum v Martine, Národopisná spoločnosť Slovenska, Literárny fond, Krajanské múzeum Matice slovenskej Martin, Slovenský filmový zväz, Univerzitná knižnica v Bratislave, Kysucká kultúrna nadácia, Kysucké múzeum v Čadci, Krajská knižnica v Žiline.
Partner festivalu: Veľvyslanectvo Českej republiky.

Mediálni partneri festivalu: TASR, Vaša TV, KTV, Týždenník Kysuce, MY Kysucké noviny, Rádio Frontinus.

Program

Kompletný program nájdete v prílohe na stiahnutie vo formáte pdf.

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk