Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Festival komornej hry Čadca 2011 – priestor pre talenty

Publikované: 15. 06. 2011 09:51

Galakoncertom laureátov sa v piatok 10. júna skončil na pôde Domu kultúry v Čadci dvojdňový celoslovenský Festival komornej hry Čadca 2011. V rámci tohto zaujímavého a prínosného hudobného podujatia, ktorého odborným i organizačným garantom je ZUŠ Jozefa Potočára v Čadci a spoluorganizátorom Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca, sa predstavilo celkom 56 hudobných zoskupení a 206 mladých talentovaných interpretov – reprezentantov 15 základných umeleckých škôl na Slovensku i v Českej republike. Jednotlivým festivalovým radám, ktoré posudzovali súťažné vystúpenia a viedli odborné semináre, predsedali taliansky dirigent a pedagóg Enrico Volpe (sláčikové zoskupenia), gitarista a pedagóg Dušan Lehotský (gitarové zoskupenia) a spevák a pedagóg Jozef Gráf (spevácke zoslupenia). Fetsivalové rady udelili nasledovné ocenenia:

  • Cena primátora mesta Čadca - Husľové trio, ZUŠ L. Árvaya Žilina
  • Cena Juraja Potočára - Komorný orchester, ZUŠ J. Cikkera B. Bystrica
  • Cena odd. školstva, mládeže a športu Mesta Čadca - Sláčikové zoskupenie so sprievodom klavíra, ZUŠ L. Árvaya Žilina
  • Cena KIC mesta Čadca - Violončelové duo, ZUŠ Rajec
  • Cenu pre najmladšieho účastníka festivalu - violončelista Rastislav Majerčík (5 rokov), ZUŠ Rajec (cenu venovala poslankyňa V. Strýčková)
  • Ceny festivalovej rady -  zoskupenia zo ZUŠ J. Potočára v Čadci, ZUŠ - M. R. Štefánika v Čadci, ZUŠ Holíč, ZUŠ Košice, ZUŠ Krásno nad Kysucou, ZUŠ Levice, ZUŠ Ľ. Fullu Ružomberok, ZUŠ Spišská Nová Ves, ZUŠ Valašské Klobouky (ČR)

Festival, ktorý má nepochybne veľkú budúcnosť a v ďalších ročníkoch má ambície stať sa významnejším podujatím aj v medzinárodnom meradle, sa konal pod záštitou primátora Milana Guru a s podporou Mesta Čadca.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk