Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Galéria Čadca pozýva všetky deti do MODROBIELEHO LESA

Publikované: 02. 12. 2016 09:00

Objavujte tajomstvá výroby a krásy modrotlače, ponorte sa do modrobieleho lesa, zabávajte sa, kreslite, putujte do ďalekým krajín, šplhajte sa po lezeckej stene, oddychujte v milých zvieratkovských tulivakoch, hojdajte sa na jelenčekoch, vojdite do bieleho domčeka, pozrite sa cez krásnohľad a opečiatkujte si svoj korešpondenčný lístok, kreslite, maľujte a vymyslite si svoj vlastný modrotlačový vzor... Všetky tieto činnosti a veľa zábavy na vás, milé deti, čaká na jedinečnej výstave nazvanej V modrobielom lese. Jej cieľom je nielen priblížiť krásu a poetiku modrotlače, na Slovensku tradičnej obľúbenej textilnej techniky, ale aj podporiť jej znovuoživenie, aby ju raz deti nemuseli obdivovať len v múzeu alebo zahraničí. Výstava  predstavuje aj tvorbu výtvarníkov, ktorí sa inšpirovali modrotlačovou textíliou, i tých, ktorí dokážu vdýchnuť nový život tradícii vo forme redizajnu. Nájdete tu aj práce Kysučaniek – na hodváb maľovanú šatku Emy Homolovej aj textilné hračky z dielne Petry Pallo Kočiovej a Veroniky Hruškovej.

V spolupráci s BIBIANOU, medzinárodným domom umenia pre deti výstavu pripravilo Mesto Čadca a Galéria Čadca. Výstavu nájdete v priestoroch Galérie Čadca v Mestskom dome od 2. decembra 2016 do 24. februára 2017. Neváhajte, príďte so svojimi rodičmi, starými rodičmi, kamarátmi, učiteľmi, staršími súrodencami a vychutnajte si v predvianočnom období úžasnú modrobielu nádheru, ktorá na vás čaká. Na každého detského návštevníka čaká aj malé prekvapenie.

Autorkou námetu, scenára i dramaturgičkou výstavy je Ingrid Abrahámfyová, autorom výtvarno-priestorového riešenia výtvarník Marek Dobeš. Odborným garantom je pani Valéria Marákyová. Uvedená výstava je v poradí už druhou výstavou, ktorú Galéria Čadca pripravila v spolupráci s BIBIANOU (v minulom roku to bola veľmi úspešná výstava Putovanie s ovečkou).

Galéria Čadca je otvorená v PO – PIA  od 8.00 do 16.00 hod. Pre záujemcov a kolektívy aj mimo uvedeného času. Vstup je voľný.

Garantmi výstavy sú: Mesto Čadca, Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca, BIBIANA, Medzinárodný dom umenia, Bratislava.

Srdečne vás pozývame! Príďte medzi nás, putujte s nami za krásami  tradičného remesla – modrotlače. Veríme, že výstava pohladí najmä detské srdiečka no nepochybne aj nás dospelých.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk