Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Hudba otvára srdce a myseľ

Publikované: 07. 02. 2012 10:56

Vo štvrtok 02.02.2012 o 9.00 hod. sa v Kultúrnom a informačnom centre mesta Čadca uskutočnil hudobno-motivačný koncert pre deti I. stupňa ZŠ pod názvom „Pesničky z vrecka pre veselé decká“. Program je plný melodických pesničiek, ktoré vo svojich textoch majú deti utvrdiť v tom, že slušnosť sa oplatí, vzdelanie sa vyplatí a zlo už neplatí. V programe účinkujúci postupne vyťahujú z pomyselného vrecka pesničky o slušnom správaní, vzájomnej úcte a pomoci v škole, na ulici, o zdravom životnom štýle, škodlivosti vysedávania pri bezduchých a agresívnych počítačových hrách a pri TV, ale aj o potrebe čítania ako základu slovnej zásoby a múdrosti.

O 10.00 hod. najmenších žiačikov vystriedali žiaci II. stupňa ZŠ na multimediálnom protidrogovo-motivačnom koncert pod názvom „Vzdušné zámky“. Alkohol, mäkké a tvrdé drogy, závislosť na počítačoch, mobiloch, gamblerstvo, ale aj bulímia a anorexia ako choroby úzko súvisiace s modernou závislosťou na fyzickej dokonalosti - to sú vzdušné zámky. Účinkujúci sa snažia mladých ľudí upozorniť na fakt, že tým najsilnejším pozemským zámkom je rodina, vzdelanie a zopár pozitívnych priateľov, ktorí moc nesľubujú ale konajú, najmä vtedy, keď padáme. No niekedy stačí jediná sekunda, jediná dávka vzdušného šťastia a človek postupne stratí úplne všetko.

Predstavenie v podaní profesionálnych špičkových hudobníkov v „live“ verzii je obohatené o názornú tematickú videoprojekciu, ktorá v kombinácií s melodickou rockovou hudbou, pozitívnymi textami piesní a zaujímavými témami, ktoré sú podporené pútavým motivačným hovoreným slovom v podaní Borisa Lettricha, speváka so skupiny AYA, dokáže navodiť zážitok, ktorý mladého diváka zaujme a donúti k zamysleniu.

V obidvoch výchovných programoch účinkuje profesionálne trio špičkových hudobníkov Boris Lettrich, Mário Tománek a Peter Mihál, známi z pôsobenia v skupine AYA a z účinkovania v súťažiach Eurovision Song Contest a Hit storočia.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk