Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Kaviareň život + FOTOGALÉRIA

Publikované: 15. 03. 2011 11:10

Kaviareň je miesto, kde sa ľudia stretávajú v priateľských debatách, je miestom, kde mnohokrát riešia svoje problémy, hľadajú odpovede na otázky... Každá kaviareň žije svojím životom. Do jednej  takejto kaviarne nás pozvali mladí herci DDS EVA a študenti 2. stupňa literárnodramatického odboru ZUŠ Jozefa Potočára.

Dňa 12. marca 2011 sa v Kultúrnom a informačnom centre mesta Čadca konala premiéra hry Kaviareň život. Jedná sa o dramaticko - hudobno - tanečné predstavenie v dramaturgii a réžii Evy Matysovej, Dagmar Štekláčovej a Oľgy Šimaškovej. Autorské texty piesní a ich hudobné spracovanie napísali samotní realizátori hry: Dagmar Štekláčová, Lenka Kapusniaková, Miroslava Čarnecká a Katarína Sačková. Pohyb a choreografia bola v rukách profesionálnych tanečníc Soni Kovalčíkovej  a hosťujúcej Denisy Vašíčkovej, ktorú majú diváci v živej pamäti z minuloročného  predstavenia C est la vie, z ktorého sekvencie sa natáčali priamo v Paríži. V úlohách nosných postáv sa predstavili mladí herci, ako napríklad Lenka Kapusniaková, Katka Sačková, Matej Valašík, Miško Pavlík, Maťo Vyrobík, Braňo Truchlík, Kubo Klieštik a ďalší.

Herci predstavujú život mladých ľudí v dnešnom svete. Snažia sa hovoriť o problémoch, svojich názoroch, týkajúcich sa na rôznych životných situácií, ako je láska, nenávisť, odpustenie, drogová závislosť, nevera a mnohé iné otázky, pred ktorými si mnohí zakrývame oči, a sami seba presviedčame, že nás sa to netýka. Mladí ľudia vždy odkrývali problémy spoločnosti s neutíchajúcou nástojčivosťou, a tak by to asi malo byť.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk