Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Klobúkovanie v mestskej galérii

Publikované: 09. 06. 2014 11:00

Aký darček pripraviť pre deti ku Dňu detí? Mal by byť zmysluplný, veselý, hravý a mal by naplniť detské náručie. Verím, že to všetko sa nám podarilo v Galérii Čadca, kde sme pre deti pripravili interaktívne podujatie pod názvom Klobúkovanie s Veronikou. Nápad bol inšpirovaný práve prebiehajúcou výstavou Jozefa Mundiera a jeho dcéry Veroniky, ktorá okrem iného vystavuje i umelecky spracované klobúky. Pre deti bol pripravený materiál, z ktorého mali vyrobiť pokrývku hlavy. Bolo len na nich, akú formu, tvar i výzdobu si zvolia. Na začiatku bol len biely papier, na ktorý postupne pribúdali všakovaké ozdoby. Lepilo sa, strihalo, zošívalo, kreslilo a výsledok si môžete pozrieť na priložených fotografiách. Veselo a hravo bolo počas celého podujatia, hlavne chlapci úlohu poňali so svojským humorom a zabávali všetkých prítomných. No a čo naplnilo detské náručie? – predsa vlastnoručne vyrobené klobúky. Niektoré deti dokonca hrdo odkráčali z galérie s klobúkom na hlave.

Podujatie pripravili Mesto Čadca a Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca. Ďakujeme sponzorom – majiteľom spoločnosti CECH Company, s.r.o z Čadce, ktorí darovali materiál na výrobu klobúkov. Ďakujeme deťom, ktoré prišli do galérie, nesklamali a ukázali svoju kreativitu a šikovnosť. V neposlednom rade ďakujeme aj pedagógom a školám z Čadce, Turzovky a ďalších kysuckých obcí, ktoré rozvíjajú estetické cítenie, zmysel pre krásu a tvorivosť svojich zverencov aj tým, že navštevujú našu mestskú galériu a spoločne s deťmi v nej trávia zmysluplné a krásne chvíle, čím výrazne prispievajú k rozvíjaniu ich osobnosti. Tešíme sa na stretnutie a vašu priazeň aj v rámci ďalších pripravovaných podujatí v Galérii Čadca.

Zároveň vás pozývame na práve prebiehajúcu výstavu nazvanú Dobrý ročník – 2x Mundier, v rámci ktorej svoju tvorbu predstavuje akad. sochár Jozef Mundier z Čadce a jeho dcéra Veronika Mundierová. Táto jedinečná výstava, ktorá vás osloví takmer 30-timi originálnymi plastikami a inštaláciami potrvá do 16. augusta 2014 a nájdete ju v priestoroch Mestského domu v Čadci (vchod zboku od kostola), kde má svoje sídlo Galéria Čadca a Informačné centrum mesta. Navštíviť ju môžete počas pracovných dní od 8.00 do 16.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 12.00 hod. Vstup je voľný. Tešíme sa na vašu návštevu.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk