Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Kysuca šumela Talianskom

Publikované: 17. 07. 2012 14:22

Práve v týchto dňoch sa Miešaný spevácky zbor Kysuca vrátil z koncertného turné na severe Talianska. Pred troma náročnými koncertmi načerpal energiu pri najväčšom talianskom jazere ľadovcového typu Lago di Garda v blízkosti mesta Verona. Túto dovolenkovú destináciu vyhľadávajú turisti (predovšetkým milovníci vodných športov) kvôli priezračne čistej vode, hrejivému slnku a osviežujúcemu vetríku.

Zbor vycestoval na pozvanie dlhoročného priateľa a vzácneho človeka dona Renáta Valorziho, ktorý bol nadšeným a zanieteným organizátorom celého turné. Všetky koncerty sa uskutočnili v okolí mesta Trento. Pod dirigentskou taktovkou Mgr. Jána Procházku MSZ Kysuca reprezentoval zborové umenie našej krajiny. Vo Villanzane a v Rume okrem svetovej hudby starých majstrov počúvalo vďačné publikum i skladby slovenských autorov, vrátane úprav slovenských ľudových piesní. Vďačné obecenstvo nešetrilo potleskom, nadšenými výkrikmi a predstavitelia miestnej samosprávy slovami obdivu. Skladba Kysuca, Kysuca znela nielen na koncertoch, ale aj počas príjemných stretnutí s našimi priateľmi zo zboru S. Steffano z Villazzana, zboru Pomini Mattarello v Trente a zboru S. Brigita Romagnano. Výrazne emotívne boli najmä závery koncertov, kedy sa k nášmu zboru pridávali i zbory družobné a ľudovú pieseň Kysuca, Kysuca spievali Slováci i Taliani ako hymnu úprimného priateľstva a porozumenia medzi oboma krajinami.

Pridanou hodnotou úspešného zájazdu bolo upevnenie priateľských vzťahov, návrat bývalých členov, motivácia do ďalšej činnosti a dôstojná reprezentácia mesta Čadca a KIC.

Janka Petrovičová, Dagmar Šamajová

Kysuca v Taliansku počas vystúpenia

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk