Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Kysucký komorný orchester koncertoval v Taliansku

Publikované: 08. 11. 2013 15:30

Kysucký komorný orchester (KKO), ktorý pôsobí pri Kultúrnom a informačnom centre mesta Čadca, sa v dňoch 22. – 30. októbra 2013 zúčastnil zaujímavého koncertného turné v Taliansku. Tvorivé pobyty orchestra spojené s koncertnými vystúpeniami, hudobnými workshopmi a spoluúčinkovaním s tamojšími mladými talentovanými hudobníkmi v rámci jesenného festivalu hudby, sa už stali tradíciou a svedčia o vysokej úrovni vzájomných vzťahov a neustále sa prehlbujúcej vynikajúcej profesionálnej spolupráce. Festival sa koná v meste Sapri, 200 km južne od Neapola na trojmedzí regiónov Campania, Calabria a Basilicata pod patronátom vysokoškolského pedagóga, dirigenta a umeleckého riaditeľa Hudobnej asociácie „Giuseppe Martucci“ – pána Enrica Volpeho, blízkeho priateľa a dlhoročného hosťujúceho dirigenta KKO. Aj tohtoročný program festivalu a pobytu našich hudobníkov bol bohatý a zaujímavý, ale aj náročný na prípravu a jednotlivé vystúpenia. KKO sa predstavil v rámci koncertov v Sapri, Vallo della Luciana, Sant´Arsenio (s finalistami medzinárodnej gitarovej súťaže), Chiesa Cristo Re Matera (hlavné európske mesto kultúry na rok 2019) a v ďalších mestách. Koncerty na pôde miestnych chrámov, kultúrnych a vzdelávacích inštitúcií boli určené širokej verejnosti a osobitne aj žiakom tamojších základných škôl so špeciálnym zameraním na výučbu hry na hudobné nástroje. Na pódiách zazneli skladby z dielne svetoznámych hudobných skladateľov – Bach, Mozart, Cimarosa, Vivaldi, Carulli, Molino, Pergolesi, Piccini, ako aj z tvorby slovenských majstrov – Suchoň, Malovec. Koncertné vystúpenia KKO sa stretli s veľmi priaznivým ohlasom.

Po úspešnom spoločnom účinkovaní s talianskymi umelcami na ich domácej pôde, sa orchester a jeho talianski hostia predstavia v blízkej dobe aj v Dome kultúry v Čadci. Koncert sa uskutoční 21. novembra 2013 o 17.00 hod. a je určený najmä žiakom mestských ZUŠ a ich rodičom a priateľom. Na programe koncertu sú diela Jozefa Haydna a obdobia viedenského klasicizmu. Popri KKO sa pod taktovkou už spomínaného talianskeho dirigenta Enrica Volpeho predstavia ako sólisti mladý talentovaný violončelista Angelo Zupi, a klavirista a hudobný pedagóg a skladateľ Cesare Marinacci. Na koncert pozýva KKO a jeho hostia aj širokú verejnosť.

Mesto Čadca aj touto cestou ďakuje členom Kysuckého komorného orchestra a jeho umeleckému a organizačnému vedeniu za dôstojnú reprezentáciu mesta, regiónu Kysúc i Slovenska.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk