Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mesto Čadca otvorí nový kultúrny priestor

Publikované: 10. 05. 2013 11:00

Ilustračný obrázokGaléria Čadca ponúkne ako prvú výstavu diel Ondreja Zimku

V piatok 10. mája 2013 sprístupní Mesto Čadca širokej verejnosti nový kultúrny priestor v objekte Mestského domu v Čadci. Súčasťou priestoru bude nové sídlo Informačnej kancelárie mesta a výstavná sieň – Galéria Čadca. V danom priestore, kde do konca roka 2010 sídlila Kysucká galéria, prebiehali na prízemnom podlaží v uplynulom období renovačné a rekonštrukčné práce so zámerom, aby nový kultúrny priestor mohol naplno slúžiť verejnosti. Informačná kancelária sa tak vráti späť do centra mesta, bude si plniť svoje základné poslanie a svojim klientom bude ponúkať aj ďalšie doplnkové služby.

Výstavný priestor galérie ponúkne domácim i zahraničným návštevníkom výstavy a expozície významných rodákov a ďalších vynikajúcich slovenských umelcov, ako aj tvorcov z blízkej Poľskej i Českej republiky. Svoje miesto si tu nájdu aj rôzne tematické výstavy venované historickým udalostiam mesta i jeho súčasnému dianiu. Priestor je vhodný aj na ďalšie tematické kultúrne a spoločenské aktivity, prezentácie, koncerty, stretnutia so zaujímavými osobnosťami a pod. Veríme, že to bude živé pulzujúce miesto plné života, ktoré sa bude tešiť priazni našich občanov a kam budú návštevníci Čadce radi prichádzať.

Vo vstupnej miestnosti výstavnej siene si svoje dôstojné miesto našiel aj drôtený objekt Srdce pre Čadcu, ktorého autorom je umelecký drotár z Čadce Juraj Šerík. Prvou výstavou na uvedenej pôde, ktorej vernisáž sa uskutoční 10. mája o 17.00 hod. bude výstava diel významného slovenského maliara, kysuckého rodáka, akademického maliara Ondreja Zimku. Jeho diela - obrazy a objekty exkluzívne zapožičal zo svojej súkromnej zbierky Ing. Jozef Markulják, blízky priateľ autora, predseda Správnej rady Kysuckej kultúrnej nadácie. Výstava potrvá do konca júla.

Plagát k podujatiu

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk