Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mesto Čadca pripravilo bohatý cyklus vianočných programov

Publikované: 19. 11. 2014 16:00

Vianoce vnímame ako najkrajšie a najemotívnejšie sviatkami roka. Platí to aj v oblasti kultúry a umenia. V tomto čase chceme zažiť čo najviac krásnych momentov, sme otvorení kráse a novým zážitkom. Na vianočné podujatia, koncerty, divadelné predstavenia, folklórne vystúpenia, výstavy a ďalšie zaujímavé tradičné i moderné aktivity vás srdečne pozývame aj v tomto roku. Mesto Čadca a Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca, ktorí v spolupráci s ďalšími partnermi pripravili pre širokú verejnosť cyklus programov Kysucké Vianoce v Čadci 2014. Cyklus sa koná už po 24. raz a veríme, že vás opäť poteší a spríjemní vám predvianočný i vianočný čas. Prvým podujatím, na ktoré vás pozývame je festival duchovnej piesne Magnificat. Koná sa v sobotu 29. novembra a slávnostný galaprogram, v rámci ktorého sa predstavia najlepšie spevokoly začína o 17.00 hod.

5. decembra o 15.30 hod. príde na koči do mesta Mikuláš, aby všetky deti, ktoré zavítajú na Matičné námestie obdaroval sladkosťami. V tento deň sa opätovne rozsvieti bohatá vianočná výzdoba (dva vianočné stromy – jeden pred domom kultúry a druhý v oddychovej zóne pri Palárikovom dome, svetelné dekorácie na Palárikovej ulici, Mestskom dome a v ďalších zónach mesta. Chrámový vianočný benefičný koncert, počas ktorého sa predstavia Kysucký komorný orchester, MSZ Kysuca a pohostinne aj spevácky zbor Coro Laudamus z Piešťan  je na programe v nedeľu 7. decembra o 15.00 hod. v kostole Sedembol. Panny Márie v Milošovej. Vianočné koncerty pripravili už tradične pre svojich priaznivcov aj obidve základné umelecké školy v Čadci (11. a 18. 12.).

Milovníkov dobrej zábavy a vianočných prekvapení určite poteší aj Vianočný kamión Coca-coly, ktorý zavíta do Čadce 11. decembra o 16.00 hod.

DFS Kelčovan poteší milovníkov Vianoc 13. decembra o 15.30 hod. programom určeným predovšetkým našim starším spoluobčanom. Veríme, že chutiť Vám bude aj kapustnica, na ktorú vás pozýva primátor Milan Gura (16. 12.) i tradičné zabíjačkové dobroty (9. 12.), ktoré obohatia gastronomickú ponuku v rámci vianočných remeselných trhov na Matičnom námestí (9. a 10. 12.). Na svoje si prídu aj športovci – plavci, futbalisti a šachisti. 20. decembra ste pozvaní na plaváreň, kde najmä na deti čaká množstvo zábavných hier a aktivít. 28. 12. sa v športovej hale Pratex uskutoční atraktívny Štefanský pohár a Memoriál M. Piteľa, ktoré bude moderovať populárny slovenský športový redaktor a moderátor Marcel Merčiak.

31. decembra sa pred Mestským domom rozlúčime so starým rokom a privítame rok 2015. Vianočný cyklus slávnostne uzavrie Novoročný trojkráľový koncert (10. 1. 2015), v rámci ktorého sa predstavia umelci z nášho partnerského mesta Toruň –  Toruňský symfonický orchester so sólistkou – svetoznámou huslistkou Annou Staszkiewicz. Na podujatí budú odovzdané aj ocenenia Osobnosť Kysúc za rok 2014.

Pekné zážitky v predvianočnom období ponúkajú aj ďalšie kultúrne zariadenia na území mesta. Kultúrna knižnica v Čadci pozýva do svojich priestoroch 12. decembra o 17.00 hod. na zaujímavé večerné čítanie o vianočných zvykoch. Pre deti sú pripravené aj rôzne hry a tvorivé dielne. KERIC ponúka 19. decembra svojim návštevníkom zaujímavé stretnutie so zahraničnými dobrovoľníkmi, ktorí budú rozprávať o tom, ako sa slávia Vianoce v Keni, Francúzsku, Taliansku, Uruguaji a ďalších krajinách.

V predvianočnom čase sa počas niektorých vybraných podujatí a koncertov uskutoční dobrovoľná charitatívna zbierka na podporu činnosti OZ Náruč v Čadci, ktoré sa venuje týraným deťom. Výťažok zo zbierky bude odovzdaný na záver programu 13. 12. v Dome kultúry v Čadci. Zbierka sa koná pod záštitou p. Evy Gurovej, manželky primátora.

Srdečne vás pozývame a veríme, že s nami strávite krásne sviatočné chvíle plné nezabudnuteľných zážitkov.

Plagát k podujatiu

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk