Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Mládež v akcii

Publikované: 04. 11. 2011 11:39

Mládežnícka výmena WAKE UP MULTI KULTI VIDEOKLIP, ktorá prebiehala v rámci projektu Mládež v akcii, spojila takmer mladých ľudí zo 6 európskych krajín - Francúzsko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Turecko a Slovensko. Stretli sa mladí ľudia, ktorým sa nechce sedieť doma a majú chuť spoznávať sa a vzdelávať aj mimo školských lavíc.

Výmena sa konala od 22.10.- 30.10. 2011 v Starej Bystrici, v Čadci a v Žiline, počas ktorej mladí ľudia vytvorili skvelý multi-kulti tím, plný energie a síl rozhýbať Kysuce. Sprievodnými akciami boli Medzinárodný večer v Starej Bystrici, kde domáci obyvatelia mohli ochutnať tradičné jedlá, tance a tradície daných krajín.

Ďalším podujatím bol Tanečný dom v Čadci, kde prezentovali rôzne tanečné štýly – brušné tance - tanečná škola Gulia, capoeira, hip hop-tanečná škola ZUŠ M.R. Štefánika, folklór - DFS Kelčovan, scénicky tanec - MST JOJA, mažoretky- klub Čačanky, divadelníci - DDS Eva, spev - ZUŠ J.Potočára. Nechýbala ohňová show a vystúpenie multi- kulti skupinky WakE UP, ktorá počas výmeny vytvorila spoločné piesne a tanečné choreografie. Podarilo sa vytvoriť skvelý medzinárodný tím, ktorý ukázal, že hranice medzi mladými neexistujú. O skvelú atmosféru sa postarali aj moderátori Margitka Drozdeková a Jozef Svrček.

Vyvrcholením výmeny bolo symbolické rozhýbanie Čadce, a to natočením tanečného videoklipu v uliciach mesta. Rôzne tanečné štýly, rôzne krajiny, všetko pospájané do videoklipu natočeného na jednu klapku. Dopoludnia aktéri trénovali rôzne tanečné štýly v uliciach mesta a následne filmári natočili zaujímavý videoklip, ktorý bude v najbližšej dobe zverejnený aj na fb mesta.

Organizátormi podujatia boli - KERIC Čadca, KIC- Dom kultúry Čadca, Mestom Čadca a Tasso of fun.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk