Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Na novoročnom koncerte v Čadci opätovne odovzdajú ocenenia Osobnosť Kysúc 2011

Publikované: 04. 01. 2012 14:09

Mesto Čadca už tradične privíta Nový rok aj slávnostným Novoročným trojkráľovým koncertom, v rámci ktorého budú odovzdané ocenenia a čestné tituly Osobnosť Kysúc za rok 2011. Novoročný koncert je jedným z najvýznamnejších kultúrnych a spoločenských podujatí nielen v meste ale aj na Kysuciach. Vysoká umelecká úroveň programu a účinkujúci umelci sľubujú aj v tomto roku nevšedný umelecký zážitok. Pod vedením dirigenta Karola Kevického sa v piatok večer v Dome kultúry v Čadci predstavia Kysucký komorný orchester mesta Čadca a sólisti – sopranistka Oľga Bezačinská  a tenorista Jozef Gráf (pôvodne avizovaný  Gustáv Beláček svoju účasť odriekol). Z pódia zaznejú obľúbené melódie a árie z operných, operetných a muzikálových diel známych hudobných skladateľov (G. Puccini: Bohéma, Tosca, G. Verdi: La Traviata, G. Donizetti: Nápoj lásky, E. Kálmán: Grófka Marica,  J. Strauss ml.: Netopier, K. Svoboda: Noc na Karlštejne  a i.) ako aj obľúbené orchestrálne  skladby z dielne L. van Beethovena, J. Straussa st. a ďalších autorov.

Kysucká kultúrna nadácia Bratislava (KKN) spoločne s predstaviteľmi miest a obcí Kysúc odovzdá už po 14. raz ocenenie a čestný titul Osobnosť Kysúc 2011 štyrom významným osobnostiam, ktoré sa výraznou mierou zaslúžili o rozvoj a dobré meno Kysúc v oblasti hospodárstva, zdravotníctva, kultúry a športu. Ocenenie sa udeľuje od roku 1998 a doposiaľ KKN ocenila život a dielo 49 osobností .

Garantmi Novoročného trojkráľového koncertu, ktorý je vyvrcholením niekoľkotýždňového programového cyklu Kysucké Vianoce v Čadci sú Mesto Čadca, Kysucká kultúrna nadácia Bratislava a Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca.

Mediálni partneri podujatia: Kysuce, MY Kysucké noviny, TASR, VAŠA TV, KTV, Rádio Frontinus, Rádio Regina

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk