Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Na novoročnom koncerte v Čadci opätovne odovzdajú ocenenia Osobnosť Kysúc 2011

Publikované: 04. 01. 2012 14:09

Mesto Čadca už tradične privíta Nový rok aj slávnostným Novoročným trojkráľovým koncertom, v rámci ktorého budú odovzdané ocenenia a čestné tituly Osobnosť Kysúc za rok 2011. Novoročný koncert je jedným z najvýznamnejších kultúrnych a spoločenských podujatí nielen v meste ale aj na Kysuciach. Vysoká umelecká úroveň programu a účinkujúci umelci sľubujú aj v tomto roku nevšedný umelecký zážitok. Pod vedením dirigenta Karola Kevického sa v piatok večer v Dome kultúry v Čadci predstavia Kysucký komorný orchester mesta Čadca a sólisti – sopranistka Oľga Bezačinská  a tenorista Jozef Gráf (pôvodne avizovaný  Gustáv Beláček svoju účasť odriekol). Z pódia zaznejú obľúbené melódie a árie z operných, operetných a muzikálových diel známych hudobných skladateľov (G. Puccini: Bohéma, Tosca, G. Verdi: La Traviata, G. Donizetti: Nápoj lásky, E. Kálmán: Grófka Marica,  J. Strauss ml.: Netopier, K. Svoboda: Noc na Karlštejne  a i.) ako aj obľúbené orchestrálne  skladby z dielne L. van Beethovena, J. Straussa st. a ďalších autorov.

Kysucká kultúrna nadácia Bratislava (KKN) spoločne s predstaviteľmi miest a obcí Kysúc odovzdá už po 14. raz ocenenie a čestný titul Osobnosť Kysúc 2011 štyrom významným osobnostiam, ktoré sa výraznou mierou zaslúžili o rozvoj a dobré meno Kysúc v oblasti hospodárstva, zdravotníctva, kultúry a športu. Ocenenie sa udeľuje od roku 1998 a doposiaľ KKN ocenila život a dielo 49 osobností .

Garantmi Novoročného trojkráľového koncertu, ktorý je vyvrcholením niekoľkotýždňového programového cyklu Kysucké Vianoce v Čadci sú Mesto Čadca, Kysucká kultúrna nadácia Bratislava a Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca.

Mediálni partneri podujatia: Kysuce, MY Kysucké noviny, TASR, VAŠA TV, KTV, Rádio Frontinus, Rádio Regina

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk