Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Návštev v čadčianskom kine pribúda

Publikované: 05. 04. 2017 14:45

Digitálne kino, zriadené v Dome kultúry v decembri 2012, je obľúbeným oddychom pre celé Kysuce. Ukazuje sa, že išlo o dobré rozhodnutie mesta zainvestovať do obnovy.

Minulý rok prišlo za filmami  viac ako 20 - tisíc divákov. Výťažok z predaja bol takmer 61 - tisíc eur.

Počet divákov pribúda. V porovnaní s predošlým premietaním sa totiž neporovnateľne zvýšila kvalita obrazu i zvuku. Digitálne kino umožňuje premietanie filmových noviniek v termínoch celoslovenských premiér.

Obyvatelia Čadce nemusia dochádzať za premiérovými filmami do iných kín. Ku skvalitneniu zážitku z predstavenia pomohli aj obnovené vnútorné priestory.

75 - tisíc eur zaplatilo za výmenu starých sedadiel v kinosále za  nové. Staré sedačky boli nepohodlné, úzke a na pohľad nepríťažlivé.

Spolu so sedadlami vymenilo mesto i gumené podlahy v sále, opravili sa schody. Vedenie kultúrneho domu využilo na rekonštrukciu i peniaze získané v rámci vzdelávacieho projektu pre seniorov .

Nešlo o prvú investíciu mesta v tejto oblasti. Kinosála má  z minulosti zmodernizovanú spomínanú digitálnu techniku a filmy už dlhšie premietajú v plnej digitálnej kvalite  -  dlhé obdobie bolo  ako jediné mesto na Kysuciach.

Podľa primátora, Milana Guru, život ukázal, že  rekonštrukcia a investície v tejto oblasti majú zmysel.

„Človek nie je  sýty len chlebom a vodou, ale i jeho duch a telo potrebujú relaxovať.  Vedenie mesta chce, aby  Čadčania mali kde oddychovať  a preto podporí i ďalšie podobné projekty na relax,“ dodal primátor.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk