Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Neopakovateľná umelecká atmosféra v Čadci alebo ako sa naše mesto otvorilo umelcom

Publikované: 19. 09. 2011 14:53

Mesto Čadca sa v sobotu 17. septembra 2011 ponorilo do veľmi krásnej, troška zvláštnej, ba až neuveriteľne príjemnej atmosféry. Organizátori Mesto Čadca a KIC Čadca pripravili opätovne skvelé podujatie pod názvom MESTO OTVORENÉ UMELCOM, na ktorom sa podieľalo takmer 200 umelcov z mesta Čadca.

Podujatie zahájil dramaticko–hudobný vstup Detského divadelného súboru EVA so scénou  Autobus, po ktorom zástupca primátora symbolicky odomkol novú umeleckú sezónu 2011/2012. Po piesni šansonierky od Edit Piaf všetci protagonisti vytvorili sprievod mestom smerom na Palárikovu ulicu, kde sa spevom a tancom predstavili hudobníci zo súborov DFS Kelčovan a Kuk.

Centrum diania bolo hlavné pódium na Matičnom námestí pred Domom kultúry Čadca, na ktorom prebiehal program pozostávajúci z folklórnych vystúpení DFS Kelčovan, Kuk a v poobedňajších hodinách dostali priestor mladé čadčianske kapely- End of Line, Comix, T.O.R., gRIP, Pyrausta, Moneyfest, Haluzotvoristika.

Počas celého dňa prebiehali v KIC - Dome kultúry Čadca rôzne zaujímavé podujatia- výstava fotografií, celodenná fotografická dielňa, vernisáž obrazov Janky Holeščákovej, tanečné či divadelné workshopy.

Umelecká atmosféra sa vniesla vo večerných hodinách aj do podnikov nášho mesta, ktoré sa tiež zapojili do tohto jedinečného podujatia. V čadčianskych reštauráciách, baroch a v Kericu prebiehali rôzne aktivity- žonglovanie, spievanie, ... a aj iné hudobné, zábavné a tanečné programy.

Všetci účinkujúci vystupovali bez nároku na honorár a taktiež bez nároku na cestovné náklady, čím chceli vyjadriť podporu podujatiu, ktoré dalo priestor všetkým umeleckým zoskupeniam, ktoré pracujú v našom meste.

Zámerom celého projektu, z ktorého určite vznikne tradícia, je spojiť všetky talenty nášho mesta Čadca a otvoriť ich tvorbu všetkým Čadčanom - počnúc hudobnými skupinami až po maliarov, hercov, filmárov, tanečníkov...

Mesto otvorené umelcom teda znamená symbolické otvorenie mesta umelcom a verejnosti, a zároveň otvorenie novej umeleckej sezóny 2011/2012.

Mesto Čadca a KIC Čadca ďakuje všetkým spoluorganizátorom- Pyrausta, Keric, ZZO a.s. Čadca, SCAGENCY, mediálnym partnerom- Kysuce- hlavný mediálny partner, Vaša TV, KTV, Rádio Frontinus, účinkujúcim či sponzorom Mäsové výrobky- firma - Mecom group, a.s., Syrové výrobky- firma – Koliba, a.s., Cukrovinky- supermarket Tempo, Kopírovací stroj, fotografický papier, tonery –NOVATech, Fotografické potreby- FOTOEXPRESS.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk