Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Novoročný koncert dôstojne zavŕšil vianočný cyklus programov v Čadci

Publikované: 18. 01. 2017 12:00

Mesto Čadca i Kysuce opätovne vstúpili do nového roka slávnostným Novoročným koncertom (12. 1. 2017), v rámci ktorého boli už po 19. raz odovzdané aj ocenenia osobnostiam Kysúc. Koncertom vyvrcholil 26. ročník viac než mesačného cyklu podujatí pod názvom Kysucké Vianoce v Čadci, ktorý ponúkol svojim návštevníkom množstvo zaujímavých a originálnych kultúrnych, spoločenských i športových podujatí.

Novoročný koncert už tradične otvára kultúrnu a spoločenskú sezónu v Čadci i na Kysuciach, je jedným z najnavštevovanejších, najprestížnejších a najkvalitnejších kultúrno-spoločenských podujatí roka nielen v meste Čadca, ale aj v rámci nášho regiónu a jeho dobré meno sa nesie aj za hranicami Kysúc. V úvodnej časti večera pozdravili prítomné publikum primátor Čadce Ing. Milan Gura a podpredseda Správnej rady Kysuckej kultúrnej nadácie (KKN) MUDr. Stanislav Mizera. Predstavitelia KKN – MUDr. Stanislav Mizera a Ing. Miroslava Pijáková spoločne s primátorom Čadce a starostami obcí Korňa a Zákopčie – Štefanom Belkom a Ing. Františkom Hažíkom odovzdali čestný titul a ocenenie Osobnosť Kysúc za rok 2016 dekanovi ThDr. Ladislavovi Ostrákovi – za celoživotné duchovné dielo, MUDr. Jozefovi Jakušovi, bývalému dlhoročnému primárovi anesteziologicko-resuscitačného oddelenia nemocnice v Čadci – za celoživotnú humánnu činnosť na Kysuciach, Mgr. Jozefovi Klieštikovi, riaditeľovi Kysuckých pekární – za podnikateľský čin roka a MUDr. Jozefovi Nehajovi, vytrvalostnému športovcovi a lekárovi I. internej kliniky Fakultnej nemocnice v Martine – za športový výkon roka. Všetkým oceneným srdečne blahoželáme a želáme veľa šťastia a úspechov v osobnom i profesionálnom živote.

Druhá časť večera sa niesla v znamení krásnej hudby. V podaní členov hosťujúceho svetoznámeho Slovenského komorného orchestra (SKO) a jeho umeleckého vedúceho, koncertného majstra Slovenskej filharmónie, Ewalda Danela, ktorý sa bravúrne zhostil aj jednotlivých husľových sólových partov, zazneli  jedinečné skladby svetových hudobných majstrov – W. A. Mozarta, A. Vivaldiho. A. Piazollu a P. I. Čajkovského. SKO je špičkovým slovenským umeleckým telesom, má za sebou množstvo koncertov a vystúpení doma i v zahraničí. V roku 1960 ho na pôde Slovenskej filharmónie založil vynikajúci slovenský huslista – majster Bohdan Warchal.

Vynikajúca dramaturgia, mimoriadne kvalitné výkony orchestra a jeho dirigenta, ako aj slávnostný akt odovzdávania ocenení Osobnosť Kysúc za rok 2016, sa podpísali pod skutočne krásny a nezabudnuteľný novoročný večer, výnimočný zážitok a silné emócie. Dôkazom toho bol aj veľmi priaznivý ohlas a záverečný standing ovation publika.

Garantmi Novoročného koncertu a jeho hlavnými organizátormi boli Mesto Čadca, Dom kultúry v Čadci a Kysucká kultúrna nadácia.

Vedenie Mesta Čadca aj touto cestou vyjadruje svoje úprimné poďakovanie Slovenskému komornému orchestru a jeho dirigentovi a huslistovi E. Danelovi za ich jedinečné vystúpenie, všetkým organizátorom a spolupracovníkom za kvalitnú prípravu a vysokú umeleckú i organizačnú úroveň Novoročného koncertu. Za podporu ďakujeme aj Slovenskej filharmónii a p. Jozefovi Kráľovi.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk