Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Novoročný koncert dôstojne zavŕšil vianočný cyklus programov v Čadci

Publikované: 25. 01. 2016 13:15

Mesto Čadca i Kysuce opätovne vstúpili do nového roka slávnostným Novoročným trojkráľovým koncertom (6. 1. 2016), v rámci ktorého boli už po 18. raz odovzdané aj ocenenia osobnostiam Kysúc. Koncertom, v rámci ktorého a predstavili vynikajúci kysuckí umelci, vyvrcholil viac než mesačný cyklus podujatí pod názvom Kysucké Vianoce v Čadci, ktorý ponúkal svojim návštevníkom množstvo zaujímavých a originálnych kultúrnych, spoločenských i športových podujatí.

Novoročný koncert už tradične otvára kultúrnu a spoločenskú sezónu v Čadci i na Kysuciach, je jedným z najnavštevovanejších, najprestížnejších a najkvalitnejších kultúrno-spoločenských podujatí roka nielen v meste Čadca, ale aj v rámci nášho regiónu. V úvodnej časti večera pozdravili prítomné publikum primátor Čadce Milan Gura a podpredseda Správnej rady Kysuckej kultúrnej nadácie dekan Ladislav Ostrák. Predstavitelia KKN Jozef Markulják a Miroslava Pijáková spoločne s primátormi a starostami kysuckých miest a obcí odovzdali čestný titul a ocenenie Osobnosť Kysúc za rok 2015 predsedníčke okresnej organizácie Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska Lýdii Oravcovej zo Skalitého (za humánnu činnosť), futbalistovi, čadčianskemu rodákovi Petrovi Kleščikovi (za športový čin), podnikateľovi a cestovateľovi Stanislavovi Machovčákovi zo Staškova (za podnikateľský čin) a významnému slovenskému výtvarníkovi Miroslavovi Cipárovi, rodákovi z Vysokej nad Kysucou (za celoživotné dielo). Všetkým oceneným srdečne blahoželáme a želáme veľa šťastia a úspechov v osobnom i profesionálnom živote.

Druhá časť večera sa niesla v znamení hudby. V podaní Kysuckého komorného orchestra a sólistov Dominiky Donigy Stráňavskej (soprán), Jozefa Gráfa (tenor) a Gustáva Beláčka (barytón) zazneli pod dirigentskou taktovkou Karola Kevického jedinečné skladby svetových hudobných majstrov.

Vynikajúca dramaturgia a koncepcia koncertu, mimoriadne kvalitné výkony orchestra, sólistov a dirigenta, zadná veľkoplošná projekcia originálnych výtvarných diel harmonizujúcich s každou uvedenou skladbou, vrátane slávnostného aktu odovzdávania ocenení Osobnosť Kysúc za rok 2015, sa podpísali pod skutočné krásny a nezabudnuteľný novoročný večer, výnimočný zážitok a silné emócie. Dôkazom toho boli aj veľmi priaznivý ohlas a viacnásobné standing ovation publika.

Garantmi Novoročného trojkráľové koncertu a jeho hlavnými organizátormi boli Mesto Čadca, Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca a Kysucká kultúrna nadácia.

Vedenie Mesta Čadca aj touto cestou vyjadruje svoje úprimné poďakovanie všetkým účinkujúcim umelcom za ich jedinečné vystúpenia, všetkým organizátorom a spolupracovníkom za kvalitnú prípravu a vysokú umeleckú i organizačnú úroveň Novoročného trojkráľového koncertu.

Prílohy na stiahnutie

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk