Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Novoročný koncert dôstojne zavŕšil vianočný cyklus programov v Čadci

Publikované: 25. 01. 2016 13:15

Mesto Čadca i Kysuce opätovne vstúpili do nového roka slávnostným Novoročným trojkráľovým koncertom (6. 1. 2016), v rámci ktorého boli už po 18. raz odovzdané aj ocenenia osobnostiam Kysúc. Koncertom, v rámci ktorého a predstavili vynikajúci kysuckí umelci, vyvrcholil viac než mesačný cyklus podujatí pod názvom Kysucké Vianoce v Čadci, ktorý ponúkal svojim návštevníkom množstvo zaujímavých a originálnych kultúrnych, spoločenských i športových podujatí.

Novoročný koncert už tradične otvára kultúrnu a spoločenskú sezónu v Čadci i na Kysuciach, je jedným z najnavštevovanejších, najprestížnejších a najkvalitnejších kultúrno-spoločenských podujatí roka nielen v meste Čadca, ale aj v rámci nášho regiónu. V úvodnej časti večera pozdravili prítomné publikum primátor Čadce Milan Gura a podpredseda Správnej rady Kysuckej kultúrnej nadácie dekan Ladislav Ostrák. Predstavitelia KKN Jozef Markulják a Miroslava Pijáková spoločne s primátormi a starostami kysuckých miest a obcí odovzdali čestný titul a ocenenie Osobnosť Kysúc za rok 2015 predsedníčke okresnej organizácie Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska Lýdii Oravcovej zo Skalitého (za humánnu činnosť), futbalistovi, čadčianskemu rodákovi Petrovi Kleščikovi (za športový čin), podnikateľovi a cestovateľovi Stanislavovi Machovčákovi zo Staškova (za podnikateľský čin) a významnému slovenskému výtvarníkovi Miroslavovi Cipárovi, rodákovi z Vysokej nad Kysucou (za celoživotné dielo). Všetkým oceneným srdečne blahoželáme a želáme veľa šťastia a úspechov v osobnom i profesionálnom živote.

Druhá časť večera sa niesla v znamení hudby. V podaní Kysuckého komorného orchestra a sólistov Dominiky Donigy Stráňavskej (soprán), Jozefa Gráfa (tenor) a Gustáva Beláčka (barytón) zazneli pod dirigentskou taktovkou Karola Kevického jedinečné skladby svetových hudobných majstrov.

Vynikajúca dramaturgia a koncepcia koncertu, mimoriadne kvalitné výkony orchestra, sólistov a dirigenta, zadná veľkoplošná projekcia originálnych výtvarných diel harmonizujúcich s každou uvedenou skladbou, vrátane slávnostného aktu odovzdávania ocenení Osobnosť Kysúc za rok 2015, sa podpísali pod skutočné krásny a nezabudnuteľný novoročný večer, výnimočný zážitok a silné emócie. Dôkazom toho boli aj veľmi priaznivý ohlas a viacnásobné standing ovation publika.

Garantmi Novoročného trojkráľové koncertu a jeho hlavnými organizátormi boli Mesto Čadca, Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca a Kysucká kultúrna nadácia.

Vedenie Mesta Čadca aj touto cestou vyjadruje svoje úprimné poďakovanie všetkým účinkujúcim umelcom za ich jedinečné vystúpenia, všetkým organizátorom a spolupracovníkom za kvalitnú prípravu a vysokú umeleckú i organizačnú úroveň Novoročného trojkráľového koncertu.

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk