Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Pozývame vás na Veľkonočné koncerty do čadčianskych duchovných stánkov

Publikované: 27. 02. 2015 11:59

Podobne ako novoročný, aj veľkonočný koncert má v našom meste už niekoľkoročnú tradíciu a mnohých priaznivcov, ktorí ho pravidelne navštevujú a obohacujú si svoje dni počas pokojného pôstneho obdobia aj o tento výnimočný duchovný zážitok. Každoročne sa koncert organizuje v období pred Veľkou nocou buď v dome kultúry alebo na pôde niektorého duchovného stánku v Čadci. Nadchádzajúce predveľkonočné obdobie bude výnimočné, ponúkneme vám až tri veľkonočné koncerty – vo všetkých troch čadčianskych kostoloch – v centre mesta, na Kýčerke aj v Milošovej. Prvé dva koncerty, v rámci ktorých sa predstavia Kysucký komorný orchester a sólisti Antónia a Jozef Gráfovci, Michaela Kubištelová a Lenka Bytčanková, sa uskutočnia v nedeľu 15. marca 2015. V kostole Sedemb. Panny Márie v Milošovej je koncert na programe popoludní o 15.00 hod. a následne o 17.15 hod. podvečer odznie uvedený koncert aj v centrálnom mestskom kostole sv. Bartolomeja v Čadci. Pod vedením dirigenta Karola Kevického zaznejú nádherné skladby J. Matušku, G. B. Pergolesiho, G. F. Händla, G. Rossiniho, G. Verdiho a ďalších hudobných majstrov.

V sobotu 28. marca 2015 o 17.30 hod. vás pozývame na koncert do kostola sv. Jozefa Robotníka na Kýčerke. Tento koncert sa bude niesť pod taktovkou dirigenta Jána Procházku a vokálneho prejavu členov Miešaného speváckeho zboru Kysuca. Veríme, že koncert priláka nielen obyvateľov sídliska a danej farnosti, ale aj návštevníkov z ďalších lokalít mesta i regiónu. V podaní zboru si vypočujete jedinečné chrámové skladby z pera F. M. Bartholdyho, CH. Gounoda, A. Lottiho a ďalších skladateľov.

Garantmi koncertov je Mesto Čadca, Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca, Rímsko-kat. farnosti Čadca – mesto, Kýčerka a Milošová a uvedené umelecké zoskupenia.

Vstup na koncerty je voľný.

Srdečne vás pozývame.

Plagát k podujatiam

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk