Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Predstavitelia Čadce na návšteve v Žywci

Publikované: 30. 10. 2013 08:30

V tomto roku si Čadca pripomína 15. výročie od podpísania oficiálnej zmluvy o spolupráci a vzájomnom partnerstve s mestom Žywiec. Pri tejto príležitosti pripravili obidve mestá niekoľko zaujímavých a podnetných spoločných stretnutí a podujatí. K tým najvýznamnejším nepochybne patril na slovenskej strane Bartolomejský hodový jarmok a festival Drôtománia, kedy sme počas dvoch dní hostili našich poľských priateľov a pripravili pre nich bohatý program. Na pódiu pred domom kultúry sa počas hodovej nedele predstavil popredný folklórny súbor Zemia Žywiecka a na Námestí slobody hrala Dychová hudba mesta Žywiec. Na pôde galérie Čadca sme mali možnosť od 14. augusta do 5. októbra obdivovať dielo známeho poľského maliara a grafika Michała Kliśa.

V sobotu 19. októbra vycestovala na pozvanie A. Szlagora, burmistra Žywca 25-členná delegácia mesta Čadca na čele s primátorom Milanom Gurom na oficiálnu návštevu do Žywca a zúčastnila sa programu nazvaného 15 rokov s priateľmi. Naši partneri pripravili pre nás celodenný zaujímavý a bohatý program. Navštívili sme miestne historické pamiatky – katedrálny kostol, starý i nový zámok a ich expozície, rozľahlý mestský park, interaktívne Múzeum pivovaru, Mestskú knižnicu a Mestské centrum kultúry (MCK). Súčasťou programu, ktorý prebiehal vo veľmi príjemnej, priateľskej a mimoriadne pohostinnej atmosfére, bola aj vernisáž výstavy Dobrý ročník, v rámci ktorej sa v priestoroch Mestského múzea svojim dielom prezentoval čadčiansky sochár Jozef Mundier a jeho dcéra Veronika, začínajúca výtvarníčka. Veľký aplauz zožal aj Kysucký komorný orchester, ktorý pôsobí pri KIC mesta Čadca. Pod vedením koncertného majstra Antona Pohančeníka uviedol známe skladby svetových i domácich autorov. Ako sólisti sa s orchestrom predstavili speváčka Janka Bégerová a gitarista Matúš Medveď. Na záver koncertu si orchester vyslúžil od početného miestneho publika nadšené standing ovation. Na pôde MCK sa v septembri úspešne predstavil aj Detský divadelný súbor EVA z Čadce, ktorý tu pre študentov miestnych gymnázií odohral dve predstavenia inscenácie Tlkot (d)uší.

Mesto Čadca aj touto cestou vyjadruje poďakovanie všetkým umelcom, ktorí dôstojne reprezentovali naše mesto v rámci cyklu podujatí organizovaných pri príležitosti už spomínaného výročia. Veríme, že spolupráca medzi mestami Čadca a Žywiec sa bude ja naďalej rozvíjať a prehlbovať.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk