Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Prišli, hrali a zvíťazili

Publikované: 15. 04. 2011 15:01

V dňoch 11. - 13. apríla 2011 sa v Dome kultúry Námestovo konali XXVIII. Námestovské divadelné dni. Je to krajská prehliadka činoherného, hudobného divadla a divadla mladých s dlhoročnou tradíciou.

Na tejto súťažnej prehliadke sa zúčastnil  aj Detský divadelný súbor Eva, ktorý pracuje pri Kultúrnom a informačnom stredisku mesta Čadca a ZUŠ J. Potočára s divadelnou skladačkou pod názvom  „Kaviareň život“, ktorá už má za sebou úspešnú premiéru v Dome kultúry v Čadci.

V silnej konkurencii sa  súbor umiestnil na krásnom 2. mieste. Zároveň individuálnu cenu za herecký výkon získala členka DDS Eva Katarína Sačková.

V záverečnom hodnotení  komisia vyzdvihla skutočnosť, že mladí herci vedia precítiť, o čom hrajú, a predovšetkým hrajú s radosťou, ktorú vedia následne odovzdať divákom, a to by malo byť hlavným a určujúcim trendom divadla mladých.

V kategórii dospelých sa na 1. mieste umiestnil Divadelný súbor Janka Palárika, pracujúci taktiež pri KIC - Domu kultúry Čadca, s hrou Gyorgy Schwajdu - Svätá rodinka. V hre stvárňuje hlavnú postavu dlhoročná členka súboru Katarína Janesová, ktorá predstavuje starú ženu, ktorá žije v malom byte a postupne diváci spoznávajú jej deti v rôznych tragikomických situáciách. Téma a myšlienka je aktuálna aj dnes. Režisér chcel touto hrou takpovediac nastaviť zrkadlo tým, ktorí nie sú ochotní hľadať a budovať v rodinných a medziľudských vzťahoch tie najdôležitejšie hodnoty, akými sú láska, obetavosť, spolupatričnosť, odpustenie a úprimný záujem o toho druhého.

Oceneným blahoželáme a za úspešnú reprezentáciu nášho mesta všetkým ďakujeme.

Viera Strýčková
Proj. manažér KIC-Čadca

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk