Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Profilový koncert ZUŠ Ul. M.R. Štefánika 28.5.2012

Publikované: 31. 05. 2012 10:26

Na konci každého starostlivého, inokedy aj dosť náročného nácviku umeleckého diela je vždy poslucháč. To si uvedomujú nielen pedagógovia ZUŠ na Žarci, ktorí pripravujú deti na ich prvú umeleckú dráhu, ale aj samí žiaci, ktorí s radosťou predvádzajú svoje interpretačné výkony rôznemu publiku. Zvlášť, keď ide o najvýznamnejší koncert ich štúdia na ZUŠ – absolventské vystúpenie. Tento rok absolventi hudobného odboru pripravili svoje záverečné vystúpenie v rámci profilového koncertu ZUŠ ul. M.R. Štefánika, ktorý sa konal 28. mája 2012 v divadelnej sále DK v Čadci. Koncert usporiadala ZUŠ ul. M.R. Štefánika v Čadci v spolupráci s mestom Čadca, KIC – Dom Kultúry Čadca a občianskym združením ,,Priatelia umenia, vzdelania a výchovy deti a mládeže“ pri ZUŠ ul. M.R. Štefánika 2007 v Čadci.

Prijemný podvečer strávili všetci milovníci hudobného umenia, ktorí prišli podporiť mladých umelcov. Nechýbal medzi nimi aj primátor mesta Čadca Ing. Milan Gura, poslanci mestského zastupiteľstva, členovia Rady školy, Občianskeho združenia ,,Priatelia umenia, vzdelania a výchovy deti a mládeže“ a, samozrejme pedagógovia, rodina a priatelia absolventov.

Všetci prítomní mali možnosť vypočuť si rozmanité druhy hudobného umenia rôznych štýlov, žánrov a období. Prvá časť koncertu bola venovaná klasickej hudbe, kde prítomní mali možnosť vypočuť si slávne hudobné diela v podaní mladých hráčov na hudobný nástroj – gitara, klavír, husle. Program ozdobili a spestrili aj komorné zoskupenia: husľové duo, husľové kvarteto, vokálno-inštrumentálne zoskupenie. V druhej časti koncertu absolventi speváckeho oddelenia priblížili poslucháčom slávnu šansónovú a muzikálovú tvorbu rôznych období minulého a tohto storočia. Taktiež zazneli aj ľudové skladby v podaní vokálneho tria a vokálnej skupiny.

V rámci koncertu riaditeľka ZUŠ ul. M.R. Štefánika Mgr. Dagmar Šamajová spolu s členmi Občianskeho združenia ,,Priatelia umenia, vzdelania a výchovy deti a mládeže“ ocenili žiakov ZUŠ, ktorí sa umiestnili na vedúcich miestach v tomto školskom roku na súťažiach a výborne reprezentovali ZUŠ a mesto Čadca počas celého školského roka.

Prekvapenie svojim pedagógom a všetkým prítomným na záver koncertu pripravili členovia vokálnej skupiny, ktorí na svoje absolventské vystúpenie pozvali speváka Jozefa Ivašku, s ktorým sa zoznámili a spoločne účinkovali na medzinárodnom festivale ,,Súhvezdie hôr“ v Liptovskom Mikuláši v marci tohto roka. S ním spoločne zaspievali známu pieseň od E.L. Webbra a A. Brezovskej ,,Sme dvaja“. Jozef Ivaška na záver koncertu zablahoželal absolventom k výkonom a k záveru náročného štúdia na ZUŠ a venoval všetkým prítomným svoje vystúpenie.

Mgr. Irina Školníková

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk