Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Štvorlístok pre talenty odštartuje Deň regionálnych televízií Slovenska

Publikované: 11. 09. 2015 09:45

Sledujte KTV – Kysuckú televíziu  v nedeľu 27. 9. 2015 o 20.00 hod.

Štvorlístok pre talenty, tak znie názov slávnostného benefičného galavečera občianskeho združenia LECA, ktorý sa konal v Divadle Nová scéna v Bratislave. Vyvrcholenie ročnej činnosti projektu zameraného na podporu talentovaných detí a mládeže zo sociálne znevýhodnených skupín sa nieslo v slávnostnej atmosfére galavečera, v ktorom tancovali, spievali a hrali štipendisti o.z. LECA po boku významných osobností a profesionálnych umelcov. Program bol zinscenovaný v duchu slovanskej mytológie, z čoho vznikol zaujímavý až rozprávkový príbeh, v ktorom postavy slovanských bohov stvárnili Ida Rapaičová, Ľubo Gregor, Karol Čálik, Lucia Lapišáková, Jana Valocká a Karin Olasová. Bez nároku na honorár v galaprograme účinkujú: Sisa Sklovská, Otokar Klein, KING Ivan Vereš a Brigita Szelidová, Peter Bažík, Veronika Paulovičová, tanečná skupina CreDance, Mája Velšicová a ďalší. Súčasťou galaprogramu sú tiež ukážky z najúspešnejších muzikálov repertoáru Divadla Nová scéna – Rómeo a Júlia, Hairspray, Mata Hari, Princ a Večernica, v ktorých diváci uvidia Romanu Dang Van, Patrika Vyskočila, Simonu Groschmidtovú či Miroslavu Marčekovú.

Trinásť úspešných žien, reprezentujúcich spoločenský, vedecký, politický a podnikateľský život počas exkluzívnej prehliadky úspešných žien predvedie večerné šaty z dielní slovenských módnych návrhárov.

Štipendisti občianskeho združenia LECA – študenti umeleckých škôl a držitelia mnohých ocenení a titulov sa na javisku stretnú s osobnosťami, ktoré venovali svoj čas a umelecký vklad na ich podporu.

Občianske združenie LECA podporuje umelecky nadané deti a mládež vo všetkých umeleckých odvetviach – hudba, spev, tanec, divadlo a výtvarné umenie. Cieľom je podporovať deti dlhodobo, aby dokázali svoj talent a jeho rozvíjanie obhájiť. Štipendisti o.z. LECA sú žiaci základných umeleckých škôl, študenti konzervatórií, víťazi domácich a svetových súťaží, študenti umeleckých odborov na vysokých školách. Zmyslom projektu je podporovať jedinečnosť a osobitosť každého snaživého dieťaťa, bez rozdielu sociálneho zázemia, vierovyznania a rasy.

KTV – Kysucká Televízia premiérovo odvysiela záznam uvedeného galaprogramu dňa 27. 9. 2015 (nedeľa) o 20.00 hod.

V tomto čase bude benefičný galaprogram odvysielaný vo všetkých regiónoch Slovenska prostredníctvom takmer 50 regionálnych televízii. Historicky po prvýkrát budú takmer všetky regionálne televízie vysielať v rovnakom vysielacom čase záznam z benefičného podujatia.

Talentované deti zo sociálne znevýhodnených skupín môžete podporiť aj Vy zaslaním darcovskej SMS v znení:  DMS (medzera) TALENT a odošlete ju na číslo 877 v sieti všetkých mobilných operátorov. Hodnota darcovskej SMS správy je 2€.

Partnerom podujatia je aj Mesto Čadca.

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk