Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Talentovaná speváčka z Kysúc získala zlato na medzinárodnom festivale vo Viedni

Publikované: 04. 07. 2014 12:30

V minulých dňoch sa od 29. júna do 1. júla 2014 vo Viedni konal Medzinárodný festival Súhvezdie Viedne. Festival prebiehal pod patronátom Veľvyslanectva Ukrajiny v Rakúsku, Ministerstva vzdelania a vedy Ukrajiny, Mestského úradu Odesy a Mestského úradu Viedne. Na festivale sa predstavili sólisti a kolektívy z Ukrajiny, Čiech, Ruska, Lotyšska, Maďarska, Slovenska, Poľska a Rakúska. Súťažilo sa v nomináciách – choreografia, divadlo, výtvarné umenie, inštrumentálny žáner a vokál.

Súťaž v jednotlivých kategóriách hodnotila medzinárodná porota, zložená z uznávaných odborníkov z Ukrajiny, Rakúska, Maďarska, Ruska, Česka a Slovenska. Podľa získaných bodov účastníci boli odmeňovaní diplomom za účasť, menovaním ,,Diplomant konkurzu´´ s následným zadelením do bronzového, strieborného alebo zlatého ,,súhvezdia.´´

Kristína Malíková, ktorá navštevuje ZUŠ ul. M.R. Štefánika v Čadci triedu Mgr. Iriny Školníkovej sa zúčastnila súťaže v kategórii estrádny vokál. Aj keď porota bola na veľkej profesionálnej úrovni, ktorá veľmi prísne hodnotila výkony súťažiacich, talentovaná speváčka v silnej konkurencii zaslúžene získala zlato. Iba o vlások jej unikol Grand Prix festivalu, ktorý napokon získal viacčlenný tanečný súbor.

Kategória ,,estrádny vokál“ je osobitá, vo vystúpeniach spevákov sa hodnotí okrem spevu aj kostým, pohybová zložka a celkový prejav. V kategórii ,,estrádny vokál“ bolo možne počuť veľa krásnych, presvedčivých výkonov s vysokou úrovňou interpretácie a scénického prejavu vystúpení.

Kristínke blahoželáme a želáme ďalších úspechov!

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk