Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Talentované speváčky z Kysúc na medzinárodnom festivale Súhvezdie Prahy získali významné ocenenia

Publikované: 30. 04. 2015 09:45

V minulých dňoch od 24. apríla do 26 apríla v Prahe sa konal medzinárodný festival “Súhvezdie Prahy“. Festival prebiehal pod patronátom Veľvyslanectva Ukrajiny v Českej republike, ministerstva vzdelania a vedy Ukrajiny, Národného inštitútu vzdelávania v Prahe a ďalších inštitúcií z rôznych krajín. Na festivale sa predstavili sólisti a kolektívy s Ukrajiny, Čech, Ruska, Rakúska, Maďarska, Slovenska, Nemecka a Kazachstanu.

Súťaž v jednotlivých kategóriách hodnotila medzinárodná porota, zložená s uznávaných a vážených odborníkov s Ukrajiny, Rakúska, Maďarska, Ruska, Nemecka, Česka a Kazachstanu. Podľa získaných bodov účastníci boli odmeňovaní diplomom za účasť, menovaním ,,Diplomant konkurzu´´ a, nakoniec, zadelením do bronzového, strieborného a zlatého “súhvezdí”.

O vysokej odbornej úrovni účastníkov festivalu svedči napríklad aj fakt, že v Kazachstane najskôr usporiadali celoštátnu súťaž a víťazi tejto súťaže sa zúčastnili tohto festivalu v Prahe. Najlepšie sólisti a kolektívy z 8 krajín súťažili v rôznych kategóriách zameraných na výtvarné a dramatické umenie, choreografiu a vokál.

Kategória “estrádny vokál“ je osobitá, vo vystúpeniach spevákov sa hodnotí okrem spevu aj kostým, pohybová zložka a celkový prejav. V kategórii “estrádny vokál“ bolo možne počuť veľa krásnych, presvedčivých, s vysokým úrovňou interpretácie a scénického prejavu vystúpení.

Daniela Lašová, Lenka Lašová, Natália Rotková, Dominika Rovňanová a Veronika Bystřická, ktorí navštevujú ZUŠ ul. M.R. Štefánika v Čadci, triedu Mgr. Iriny Školníkovej sa zúčastnili súťaže v kategórii ,,estrádny vokál“.

Aj keď porota veľmi prísne hodnotila výkony súťažiacich, talentovaní speváčky v silnej konkurencii zaslúžene získali viacero ocenení. Daniela Lašová – diplomant konkurzu (4 miesto), Natália Rotková – bronz, vokálna skupina – striebro, Dominika Rovňanová – striebro a Lenka Lašová – zlato. Mgr. Irine Školníkovej bol udelený diplom za vysoké majstrovstvo v príprave mladých vokalistov.

Poďakovanie patrí aj p. riaditeľke ZUŠ na ul. M.R. Štefánika v Čadci Mgr. Dagmar Šamajovej a rodičom, ktorí sprevádzali a pomáhali mladým speváčkam na ich ceste za úspechom.

Blahoželáme a želáme ďalších úspechov!

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk