Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Účinkujúci umelci na BJaD pozývajú na svoje koncerty

Publikované: 23. 08. 2013 10:15

Sobota, 24. august

NEBESKÁ MUZIKA a ALOJZ MUCHA

Nebeská muzika – sláčikový bigbít z terchovských osád z Terchovej patrí k popredným slovenským hudobným zoskupeniam. Tvoria ju skúsení muzikanti: Ivanka Moravčíková – sólo spev, Ján Patrnčiak – strunové elektrické husle, píšťalka, vokály, Martin Dikoš – strunové elektrické husle, sólo spev, vokály, Vladimír Moravčík – elektrická viola, vokály, Andrej Dostál – elektrické violončelo, vokály, Jakub Valíček – cajon, bicie, perkusie. S kapelou pravidelne účinkuje Alojz Mucha – heligónka, husle, spev – známy aj z legendárnej ľudovej hudby Bratia Muchovci. Ľudová hudba bratov Muchovcov je už dnes svetoznáme teleso, ktoré poznajú v Európe, Austrálii, Južnej Amerike i na ázijskom kontinente. Všade na vysokej interpretačnej umeleckej úrovni a s úspechom reprezentovala nielen rodný Jánošíkov kraj, ale aj slovenskú kultúru. Alojz Mucha sa popri hudbe venuje aj práci s drevom a rezbárstvu.

NE:BO:DAJ  a JURAJ DUFEK

Skupina patrí k špičkovým hudobným telesám na slovenskej scéne. Má za sebou desiatky vystúpení na najpopulárnejších hudobných festivaloch. Tvoria ju vynikajúci muzikanti - vysokoškolská pedagogička, muzikantka a speváčka Jana Ambrózová, experimentálny skladateľ, multiinštrumentalista a estetik Julo Fujak (rodák z Čadce) a Andrej Pleštinský, akordeonista a absolvent štúdia na Katedre hudby Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Skupina NE:BO:DAJ hrá vlastné skladby, komprovizácie a podiv(uhod)né piesne spojené so slovenskou poéziou autorov ako P. Milčák alebo E. Pariláková. Umelci taktiež re-interpretujú skladby iných autorov (M. Feldman, A. Pärt, Ch. Mingus, Teória Odrazu, M. Adamčiak) a pretvárajú ľudové balady. Ich koncert je vždy jedinečným zážitkom. So skupinou sa v Čadci predstaví známy slovenský gajdista Juraj Dufek.

FATS JAZZ BAND s klaviristom LADISLAVOM FANČOVIČOM

Swingový 9 členný orchester FATS JAZZ BAND založil v roku 2011 Ladislav Fančovič, jeden z najlepších súčasných slovenských klaviristov. Fats Jazz Band - sedem hudobníkov a dvaja speváci - hrá originálnu štýlovú swingovú hudbu, ktorá Vás unesie do iného sveta, rozprúdi krv a vráti Vás do doby noblesy, elegantných rób a horúcich večierkov. Členovia tohto bandu sú etablovaní slovenskí hudobníci, ktorí pôsobia v popredných orchestroch a big bandoch ako Slovenská filharmónia, Gustav Brom Big Band, Matúš Jakabčic Big Band, Bratislava Hot Serenaders či Orchester Slovenského národného divadla. Všetci dlhoročne úspešne pôsobia aj ako sólisti na jazzovej scéne. Repertoár tohto bandu, ako už jeho samotný názov napovedá, je založený primárne na autentickej interpretácii skladieb z pera Thomasa "Fats" Wallera, ktorý bol jednou z ústredných postáv amerického jazzu v 30-tych a 40-tych rokoch minulého storočia. Fats Jazz Band však pretavuje do svojej interpretácie aj vplyvy ďalších osobností jazzovej scény tohto obdobia ako boli Louis Armstrong, Teddy Wilson, Lester Young, Billie Holiday, Clarence Williams, Mildred Bailey, Pat Flowersa ďalší.

VEĽKÝ DOM

Kysucká kapela vznikla v roku 1992 a jej prvý názov bol Great house. Odvtedy sa v kapele vystriedali mnohí hudobníci a kapela prešla snáď všetkými štýlmi hudby od  punku, metalu, rocku, folku, bluesu, pop-rocku atď. ). Ich štýl sa napokon ustálil na  melodickom pop rocku. Jej finálna podoba má názov Veľký dom a tvoria ju líder kapely Hippo (gitara, spev), Vojto (gitara, spev), Ivan (basa), Janko (bicie, spev) a Julo (klávesy, spev). Kapela má mnmoho fanúšikov a vydala už 6 albumov. Je známa aj zo slovenských rádií.

DIVOKEJ BILL

Divokej Bill je známa česká hudobná skupina z Úval pri Prahy, ktorá hrá tzv. pop rock. Vznikla v roku 1997. Koncertuje po celom Česku a veľmi dobre ju poznajú aj slovenskí priaznivci tohoto štýlu. Uskutočnila tiež turné se skupinami Čechomor (10 : 20 Connection Tour), Tři sestry (Turné pro radost) a v Anglicku odpsievala turné so skupinou The Levellers. Posledné CD má názov Mlsná. Členoia kapely: Václav „Venca“ Bláha – spev, gitara, Miloš „Jurda“ Jurač – basgitara, spev, Štepán Karbulka – spev, megafon, tanec, Adam Karlík – husle, Roman „Prochajda“ Procházka – akustická gitara, spev, Honza „Jack“ Bártl – banjo, Martin „Pecan“ Pecka – akordeon, Marek „Mára“ Žežulka – bicie. V minulom roku uskutečnila kapela úspešné turné po Slovensku a predstavila sa aj v Čadci.

Nedeľa, 25. August

ZUZANA GACÍKOVÁ a ZDENKA FLOREKOVÁ

Mladé Kysucké interpretky, členky FS Drevár z Krásna nad Kysucou. Venujú sa hre na heligónke a spevu. Pravidelne účinkujú na rôznych folklórnych podujatiach a festivaloch doma i v zahraničí.

FS KYSUČAN, DFS KELČOVAN, KUK

Špičkové Kysucké folklórne súbory, ktoré pracujú při KIC města Čadca. FS Kysučan má za sebou takmer 60-ročnú existenciu a množstvo vystúpení doma i v zahraničí. Prezentuje folklór najmä z regiónu Kysúc, ale aj z iných slovenských regiónov. Pravidelne s ním účinkujú aj sólisti –  Bartolomej a Andrej Gernátovci (gajdy, píšťaly, fujara, trombity, spev) a Eva Gernátová (spev). Jeho o niečo mladší kolega – DFS Kelčovan je skutočným svetobežníkom. Navštívil mnohé krajiny, kde jedinečným spôsobom predviedol svet detských hier, piesní a tancov Kysúc. Jeho dlhoročnými vedúcimi boli Amália a Pavol Kužmovci. Pavol Kužma bude tentoraz hosťom súboru a zahrá sólo na gajdách. Najmladším z tejto trojice je Kuk – Kysucký umelecký kolektív – ktorý patrí k mladým progresívnym folklórnym zoskupeniam, prinášajúcim na scénu inovativně formy ľudového tanca a choreografie. Pravidelne organizuje v Čadci obľúbené workshopy - Tanečné domy.

ZEM ŽYWIECKA, CM POLAJKA, BAROVÉ ŽIVLY, DH ŽYWIEC a V. MEZiŘÍČÍ

Pravidelne sa v Čadci predstavujú aj české a poľské zoskupenia z našich partnerských miest. V tomto roku zavíta do Čadce popredný poľský súbor piesní a tancov Zem Žywiecka. Má za sebou stovky vystúpení na domácich poľských i svetových festivaloch. Návštevníkom čadčianskych slávností sa predstavila už aj v minulosti. Súbor ponúka bohatý repertoár piesní a tancov najmä z regiónu Žywiecka. Z Moravy príde známa cimbálová muzika Polajka, ktorá účinkuje po celom Česku a Morave na tých najprestížnejších podujatiach a festivaloch a vždy prináša skvelú hudbu a náladu. Spolu s ňou sa predstavia aj tanečníci z folklórneho súboru Bača, ktorý úzko spolupracuje aj s naším DFS Kelčovan. Toruň bude opäť reprezentovať mladá rocková kapela so zaujímavým názvom Barové živly. Tvorí je 8 muzikantov, ktorí sa chcú aj v Čadci predstaviť v tom najlepšom svetle a svojimi veselými skladbami osloviť divákov. V nedeľu popoludní sa pred Mestským domom v Čadci predstavia aj Dychové hudby mesta Žywiec a Valašské Meziříčí. Koncerty si získali svojich priaznivcov a stali sa tradíciou Bartolomejských slávností.

V8 BAND

Hudobná skupina V8 BAND patrí k najobľúbenejším žilinským hudobným formáciám. Pôsobí v žilinskom regióne viac než 10 rokov. Ponúka kvalitnú a žánrovo pestrú hudbu, od ľudových piesní, koncertných valčíkov, populárnych piesní stredného prúdu po skladby z džezovej oblasti – upravené skladby z produkcie swingových big-bandov, dixielandy a latino. Pravidelne účinkuje v rámci Žilinského kultúrneho leta či Staromestských slávností, ale aj na rôznych kultúrnych a spoločenských podujatiach v rámci Slovenska i na koncertoch v kúpeľných mestách. Je zárukou vynikajúcej zábavy a pohody, všade, kam zavíta. Zloženie kapely: Ľubomír Machyna – trumpeta, Boris Schubert – trumpeta, Jozef Machyna – tenor, saxofon, Jozef Šalaga – art saxofón, Igor Steiner – pozauna, Rudolf Porubčanský – bicie, Ladislav Klimek – klávesy, Juraj Dubovec – basgitara, Katarína Ďurčanová – spev.

Herec IVAN GONTKO a jeho magický FLAŠINET

Starodávany hrací kolovrátok – flašinet – priblíží dávne tradície pouličných bábkarov a komediantov, poteší srdcia malých i velkých divákov a dotvorí neopakovateľnú atmosféru čadčianskeho hodového jarmoku. Čarovnou kľukou ho bude poháňať známy slovenský herec a bábkar Ivan Gontko.

KATARÍNA IVÁNKOVÁ

Tohtoročný dvojdňový hlavný program na Matičnom námestí bude moderovať mladá talentovaná slovenská muzikálová speváčka a herečka, Kysučanka Katarína Ivanková. Spolupracuje a účinkuje na viacerých slovenských divadelných scénach, napr. na Novej scéne v Bratislave, v Radošinskom naivnom divadle, DJGT Zvolen a spoluúčinkuje aj s Orchestrom Gustáva Broma. Predstaví sa aj ako speváčka a tanečníčka v rámci koncertu v závere nedeľného programu.Viac informácií o nej nájdete na www.katarinaivankova.sk

Zmena programu: Jozef Pavlusík, ktorý sa mal predstaviť v závere nedeľného programu so svojou skupinou All inclusive band, svoj koncert pred pár dňami zrušil.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk