Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Urobte si pohodlie vo vynovenej kinosále

Publikované: 05. 11. 2014 13:30

Hľadisko sály Domu kultúry v Čadci dýcha novotou. Staré sedadlá sú už minulosť, kúpili a vymenili ich za nové, moderné. Mesto za ne zaplatilo 75 tisíc Eur.

Vedenie radnice a pracovníci Domu kultúry sa spoločne rozhodli pre modernizáciu, keďže vybavenie už pamätalo nejednu generáciu návštevníkov. Sedačky boli nepohodlné, úzke i na pohľad nepríťažlivé.

Každé moderné kino a divadlo pritiahne do hľadiska divákov aj vtedy, ak sa cítia v sále komfortne. A to bolo zámerom rekonštrukcie. Zlepšiť celkový dojem diváka z návštevy predstavení a podujatí.

Spolu so sedadlami vymenili v sále i gumené podlahy, opravili schody. Vedenie kultúrneho domu využilo na rekonštrukciu i peniaze získané v rámci vzdelávacieho projektu pre seniorov.

Podľa primátora Milana Guru sa rekonštrukcia podarila vďaka jednotnej podpore a sile zastupiteľstva, mesta a pracovníkov Domu kultúry:

„Modernizujeme pre obyvateľov mesta, aby sa cítili na podujatiach dobre. Ide o investíciu do kultúry a ja som presvedčený, že má veľký význam. Človek nie je totiž sýty len chlebom a soľou, ale i jeho duch pýta a ten má dostať, čo potrebuje,“ dodal primátor.

Nejde o prvú investíciu mesta v tejto oblasti. Kinosála má už zmodernizovanú digitálnu techniku a filmy už dlhšie premietajú v plnej digitálnej kvalite - ako jediné mesto na Kysuciach.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk