Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

Veľkonočné koncerty so skvelými výkonmi kysuckých umelcov

Publikované: 23. 03. 2015 11:30

Veľkonočné koncerty patria už tradične k najnavštevovanejším hudobným podujatiam v meste, sú obohatením jeho kultúrneho života, pestujú a rozvíjajú  pozitívny vzťah ku krásnej  hudbe. Za uplynulé roky si získali veľký počet priaznivcov, ktorí si nenechajú ujsť jedinečný zážitok umocnený aj vynikajúcou akustikou našich duchovných stánkov. Kostol sv. Bartolomeja a kostol Sedemb. Panny Márie v Milošovej sa počas nedele 15. marca premenili na koncertné siene a vytvorili tak priestor pre účinkovanie známych kysuckých umelcov. Členovia Kysuckého komorného orchestra pod vedením dirigenta Karola Kevického, ako aj známi speváci a pedagógovia – manželia Antónia a Jozef Gráfovci a talentovaná študentka spevu Michaela Kubištelová podali skvelé výkony.  V ich podaní zazneli prekrásne vokálne i inštrumentálne diela z tvorby M. S. Trnavského, G. Rossiniho, G. B. Pergolesiho, G. Verdiho, G. F. Händla a ďalších majstrov hudby.

Orchester a sólisti predstúpili pred svoje publikum s mnohými novými skladbami, ktoré doposiaľ v Čadci nezazneli a ponúkli skutočne výnimočný zážitok, za čo zožali aj standing ovation. Krásnu atmosféru koncertov obohatila aj poézia Milana Rúfusa a sprievodné slovo v podaní Lenky Bytčankovej.

Ak ste nemali možnosť navštíviť uvedené koncerty, pozývame vás aj na posledný z trojice tohtoročných veľkonočných koncertov. Na programe je 28. marca 2015 o 17.30 v kostole sv. Jozefa Robotníka na Kýčerke. Pod taktovkou dirigenta Jána Procházku zaznejú v podaní Miešaného speváckeho zboru Kysuca skladby: S. Mercadante – Requiem breve, G. Gounod – Miserere, Q. Gasparini – Adoramus Te, Christe, D. Bortnianskij – Tebe pojem. Koncerty pripravili mesto Čadca, Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca a farnosti Čadca – mesto, Milošová a Kýčerka. Srdečne vás pozývame.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk