Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

20 rokov s priateľmi

Publikované: 30. 09. 2016 15:49

Čadca privíta prezidenta mesta Toruń Michała Zaleského

Spolupráca a vzájomné partnerstvo medzi mestami Čadca a Toruń (Poľsko), ktoré sa začalo v roku 1996 (Dohoda o vzájomnej spolupráci bola podpísaná 23. júla) a trvá už 20 rokov, má  pre obidve zúčastnené strany hlboký význam. Výrazne prispelo k obohateniu všetkých sfér života mesta Čadca i mesta Toruń. Počas uvedeného obdobia došlo k vzájomného spoznávaniu národných kultúr, ako aj k prospešnej výmene skúseností vo všetkých oblastiach spoločenského života. Partnerstvo sa nepretržite napĺňa mnohými konkrétnymi aktivitami a projektmi, ktoré prinášajú osoh a poznanie obom mestám a ich obyvateľom. Pri príležitosti 10. výročia našej spolupráce bola v Čadci v smere od Žiliny pred tunelom osadená informačná tabuľa označujúca Toruňskú cestu (500 km). V Toruni pri tejto príležitosti osadilo Mesto Čadca neďaleko radnice pamätný objekt, súčasťou ktorého je aj kamenná guľa z lokality Milošová – Megoňky.

Na počesť 20. výročia vzájomného partnerstva medzi našimi mestami, ktoré si v tomto čase pripomíname sa v októbri 2016 v Čadci i v Toruni uskutočnia oslavy s bohatým programom. Osláv v Čadci i v Toruni sa zúčastnia vedúci predstavitelia oboch miest, poslanci mestských zastupiteľstiev, pracovníci mesta a jeho inštitúcií a ďalší pozvaní hostia. Program osláv v oboch mestách bude dôstojným a jedinečným pripomenutím našich dlhoročných úprimných vzťahov a priateľstva.

Čadca privíta delegáciu mesta Toruń na čele prezidentom Michałom Zaleskim v dňoch 6. – 9. októbra 2016. V rámci programu sa uskutoční slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Čadci za účasti poslancov a hostí oboch miest, udelenie Čestného občianstva mesta Čadca prezidentovi Toruńa Michalovi Zaleskemu, vernisáž výstavy akvarelov zobrazujúcich Toruń a jeho okolie z dielne popredného mladého poľského maliara Adama Papke, galakoncert v Dome kultúry a verený beh Míľa priateľstva centrálnou zónou mesta.

Oslavy v meste Toruń, v rámci ktorých sa predstavia aj  členovia Kysuckého komorného orchestra a sochár Jozef Mundier sa uskutočnia v dňoch 18. - 21. októbra 2016..

Srdečne Vás pozývame verejnosť na podujatia organizované pri príležitosti 20. výročia vzájomnej spolupráce medzi mestami Čadca a Toruń.

MÍĽA PRIATEĽSTVA

 • Sobota, 8. október 2016
 • 11.00 h, Námestie slobody, pred Mestským úradom
 • Verejný nenáročný beh pre deti, mládež a dospelých nad 10 rokov centrálnou zónou mesta
 • Prezentácia účastníkov: 10.00 – 10.50 hod. pred Mestským úradom v Čadci
 • Slávnostné otvorenie: o 11.00 hod., pred Mestským úradom v Čadci
 • Štart: o 11.15 hod., Námestie slobody, delta námestia a Palárikovej ulice
 • Trasa - okruh: Námestie slobody – Palárikova ulica – Rázusova ulica po križovatku (TJ Lokomotíva Čadca – otočka) – Palárikova ulica – Námestie slobody
 • Účastníci: behu sa môžu zúčastniť bežci nad 10 rokov, účastníci narodení v roku 2001 a mladší pobežia jeden okruh (cca 1, 5 km), účastníci nar. v roku 2001 a starší pobežia dva okruhy
 • Odmeny: každý účastník dostane po dobehnutí do cieľa medailu, účastnícky list, občerstvenie a voľný jednorazový vstup na mestskú plaváreň platný do konca roka 2016.
 • Prihlášky a informácie: Mária Čamborová, Centrum voľného času Čadca, 0908 453 108, domcek@cvcca.edu.sk. V prihláške je potrebné uviesť meno, priezvisko a rok narodenia.

SLÁVNOSTNÝ GALAKONCERT

18.00 h, Dom kultúry v Čadci. Vstup je voľný. Účinkujú:

 • MIEŠANÝ SPEVÁCKY ZBOR KYSUCA
 • KYSUCKÝ KOMORNÝ ORCHESTER mesta ČADCA
 • MULTIKAMERATA TORUŃ
 • MARTA NEMCOVÁ – klavír, RADKA WEISHÁB - cimbal
 • JÁN PROCHÁZKA, MAREK ČERMÁK – dirigenti

ADAM PAPKE – AKVARELY

 • GALÉRIA ČADCA
 • 7. október – 18. november
 • Výstava diel popredného poľského maliara. Vstup je voľný.

Garanti a hlavní organizátori podujatí: Mesto Čadca, Mesto Toruń, Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca, Klub Kysuckého maratónu, Centrum voľného času v Čadci, Mestská polícia, Mestský podnik služieb v Čadci, Mestská plaváreň a ďalší parteri.

Plagát s podujatiami

Prílohy na stiahnutie

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk