Súhlasím

43. Kysucký maratón si zabehli aj Toruńčania

Publikované: 10. 07. 2017 19:29

Kysucký maratón je druhým najstarším maratónom na Slovensku a počas svoje histórie dokázal, že sa právom radí medzi najväčšie bežecké udalosti na Slovensku. Na štart 43. ročníka sa postavilo viac než 200 vytrvalcov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Ukrajiny. Víťaznú trofej získal Ukrajinec Viktor Starodubtsev s časom 2:37:38 (obhájil vlaňajšie víťazstvo). Medzi ženami na maratónskej trati dominovala Ivana Butoracová z Vyšnej Šebastovej s časom 3:22:57. Trať polmaratónu najrýchlejšie zabehol Tomáš Michalec s časom 1:20:00. V ženskej kategórii polmaratónu triumfovala Radka Prívarová z Čadce s časom 1:39:27. Mužskú štafetu vyhralo kvarteto z Turzovky, v ženskej dominovali Drozdajky a Mix vyhral team AK Čadca. Aj počet účastníkov minimaratónu tohto ročníka príjemne prekvapil. Zabehlo si ho 85 chlapcov a dievčat. Prvé priečky vo svojich kategóriách obsadili Laura Lašová, Dávid Halvoník, Karolína Kašubová a Alex Nevedel.

Do Čadce na maratón opätovne zavítali naši priatelia – bežci z partnerského poľského mesta Toruń. Na trať maratónu sa postavil Krzysztof Góralski (kat. 50 – 59 rokov) a v silnej konkurencii získal pekné 5. miesto s časom 03:31:21. Polmaratón si zabehli Iwona Balewska (11. miesto, 2:01:23), Mariusz Śliwiński (muži do 39 rokov, 9. miesto, 1:37:43), Jan Majewski a Slavomir Orlowski (nad 40 rokov). Ako povedal vedúci klubu J. Majewski, do Čadce prichádzajú veľmi radi a atmosférou i organizáciou maratónu sú nadšení. Zároveň pozval čadčianskych bežcov na maratón, ktorý sa uskutoční v októbri t. r. v Toruni.