Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Viac informácií

Súhlasím

700 tisíc eur pre naše deti

Publikované: 20. 09. 2017 15:00

Na Slovensku pribudnú tisíce nových miest v materských školách

Na celom Slovensku pribudne pre škôlkárov 4780 nových miest, čo poteší najmä tisíce rodičov, ktorých deti sa doteraz do škôlky nedostali z dôvodu nedostatku miest. Vyhodnotili sa v rámci Slovenska prvé dve kolá, kde bolo schválených 152 projektov za takmer 40 miliónov eur. Medzi nimi úspešne v rámci kraja svieti na prvej priečke medzi schválenými dotáciami mesto Čadca.

700 tisíc eur pre materskú školu v Čadci

Veríme, že to je dobrá správa pre všetkých rodičov.

Realizáciou projektu sa zvýši kapacita Materskej školy SNP (ďalej len “MŠ”) o 35 miest, zníži sa energetická náročnosť a skvalitnia sa podmienky predprimárneho vzdelávania v interiéri i exteriéri MŠ.

Ing. Milan Gura:"Uvedomujem si akútny nedostatok miest v materských školách. Aj preto sa mesto Čadca zapojilo do výzvy, v ktorej zabodovalo a získalo dotáciu 699 446,91 eur. V týchto dňoch mesto pristúpi k podpisu zmluvy a môžeme začať robiť reálne kroky. Zmodernizujeme súčasný stav školy a rozšírime jej kapacity. “

Ilustračný obrázok

Čo projekt prinesie

Druhý pavilón MŠ bude nadstavený o jedno podlažie, nová pultová strecha bude odvodnená vonkajšími zvodmi a bude z 3 strán krytá atikou. Na novovybudovanom 3. nadzemnom podlaží pavilónu II. vzniknú 2 triedy, umyváreň s WC, šatne, technické zázemie personálu. Zároveň sa v rámci stavebných úprav budú realizovať aj prvky na zabezpečenie bezbariérového vstupu do budov, ako aj celkovej bezbariérovosti v budovách MŠ.

Vybuduje sa nové ihrisko s umelou trávou, detské dopravné ihrisko, priestor pre umiestnenie prvkov detského ihriska a obstará sa vybavenie detského ihriska (preliezky, hojdačky, trampolína atď.), ktoré budú pevne spojené so zemou.

Zvýšiť sa energetická hospodárnosť budovy MŠ. Stavebné úpravy jednotlivých pavilónov budú pozostávať zo zateplenia obvodového plášťa, zateplenia strešného plášťa, výmeny otvorových konštrukcií, rekonštrukcii vykurovacieho systému.

Prezentácia nového matičného námestia

PRIMÁTOR MESTA

KONTAKT

Adresa
Mestský úrad Čadca
Námestie Slobody 30
022 01 Čadca
Slovenská republika
Stránkové hodiny
Pondelok
8.00 - 15.30
Utorok
8.00 - 15.30
Streda
8.00 - 16.30
Štvrtok
nestránkový deň
Piatok
8.00 - 14.30
Telefón a fax
T: +421 41 430 22 12
F: +421 41 430 22 18
sekretariat@mestocadca.sk